Вбивства Окуєвої та кількох менеджерів: фігурантів справи відпустили з-під варти

Середа, 27 січня 2021, 18:11

Суд відпустив з-під варти підозрюваних у причетності до кількох гучних замовних вбивств, зокрема, ветеранки війни на Донбасі Аміни Окуєвої.

Джерело: судові рішення, оприлюднені в судовому реєстрі

Деталі: Відомо про щонайменше 8 осіб, яких поліція вважає причетними до угрупування, що здійснювало резонансні злочини.

Зокрема, йдеться про вбивство Окуєвої в 2017 році, а також директора компанії "Caparol Україна" Павла Заможного у 2016 році, начальника відділу реклами столичного метрополітену Павла Міленького у 2019 році та бізнесмена Костянтина Хоруженка в 2014 році. Також у матеріалах згадується ще одне вбивство в 2013 році. Більшість злочинів, за версією слідства, були вчинені на ґрунті бізнесових конфліктів.

Організатором угрупування правоохоронці вважають уродженця Дагестану Ігоря Редькіна. У січні цього року йому продовжили арешт. 

Водночас, кілька інших фігурантів у кінці 2020 року – на початку 2021 вийшли з-під варти.

В одного з підозрюваних, Андрія Кравченка, 9 грудня 2020 року спливав строк арешту в справі, відкритій у 2016 році. Рішень про продовження цього арешту в реєстрі немає.

Водночас, 29 грудня слідство просило взяти Кравченка під арешт в інші справі, від 2013 року. Але суд відпустив чоловіка, зобов’язавши лише з’являтись до слідства, прокуратури та суду.

29 грудня суд також відмовився арештувати ще трьох фігурантів справи 2013 року. Однак з рішень невідомо, чи перебували чоловіки під вартою раніше.

Ще один підозрюваний також був арештований у справі від 2016 року. Його арешт мав закінчитись 12 січня 2021 року. Цього ж дня слідство теж попросило взяти цього чоловіка під варту в справі 2013 року. Однак суд відправив фігуранта під домашній арешт.

Трьох підозрюваних у причетності до вбивств відправили під домашній арешт ще в грудні 2019 року. З весни 2020 року їхні запобіжні заходи не продовжували.

Передісторія:

  • Директора українського представництва компанії Caparol вбили у вересні 2016 року на Київщині. Його розстріляли з вогнепальної зброї.
  • 30 жовтня 2017 року на залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області невідомі обстріляли з кущів автомобіль Аміни Окуєвої, вона загинула.
  • У січні 2019 року трьома ударами ножем у спину вбили начальника відділу реклами Київського метрополітену.
  • 17 вересня 2019 року правоохоронці повідомили, що затримали 7 підозрюваних у вбивстві директора Сaparol та працівника метрополітену.
  • Згодом поліція заявила, що угрупування причетне також до вбивства Окуєвої.
  • 12 січня 2020 року затримали підозрюваного в організації Ігоря Редькіна. Суд заарештував його на 60 днів.
  • 15 січня правоохоронці затримали ще одного чоловіка з угрупування, нібито причетного до вбивств. Його відправили в СІЗО.

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...