Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Суд арештував яхту Медведчука, яка заходила до Криму

П'ятниця, 9 квітня 2021, 16:21
Суд арештував яхту Медведчука, яка заходила до Криму

Херсонський міський суд наклав арешт на судно "Романс 1", яке належить народному депутату Віктору Медведчуку, куму президента Росії Володимира Путіна.

Джерело: Офіс генерального прокурора, Служба безпеки України, джерела "Української правди" у правоохоронних органах 

Деталі: Це рішення ухвалено 9 квітня за клопотанням прокуратури АРК й СБУ, у продовження санкціонованих заступником генпрокурора Гюндузом Мамедовим обшуків в офісах Всеукраїнського громадського руху "Український вибір – Право народу" Медведчука.

Згідно з документами, котрі є в наявності Служби безпеки України, яхта належить Віктору Медведчуку.

За даними правоохоронців, судно "Романс 1" ("Romance 1") неодноразового порушувало порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію Криму та виїзду з півострова. 

Судно курсувало під прапором України і принаймні двічі – в жовтні 2017 року – порушувало встановлені правила: зокрема, заходило в окуповані Ялту та Севастополь.

Україна після окупації Криму, з липня 2014 року, припинила функціонування всіх портів окупованої території АР Крим та м. Севастополя.

Захід суден до закритих морських портів на території окупованого півострова кваліфікуються як дії, що підривають суверенітет України та порушують норми національного законодавства.

Це тягне за собою кримінальну відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден.

На даний момент триває досудове розслідування за:

- ч. 1 ст. 111 УКУ (державна зрада);

- ч. 3 ст. 110-2 УКУ (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України);

- ч. 1, 2, 3 ст. 332-1 УКУ (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї);

- ст. 291 УКУ (порушення чинних на транспорті правил).

Цьому передувало: Працівники Служби безпеки України за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора (Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту) та прокуратури АРК провели понад 20 обшуків в офісах руху "Український вибір – Право народу" та у приватних помешканнях членів цієї організації. 

3-м членам організації повідомлено про підозру у держзраді. Досудове розслідування показало, що представники цього руху сприяли окупації Кримського півострову, співпрацюючи з незаконно створеними органами окупаційної влади.

Передісторія:

  • 29 січня було накладено санкції на літаки нардепів партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука й Тараса Козака, які літали до Росії в обхід заборони.
  • 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від того ж дня про застосування санкцій проти Козака й телеканалів з орбіти Медведчука: "112 Україна", NewsOne, ZIK. Підставою для санкцій проти Козака та пов'язаних із ним юросіб стало розслідування СБУ схем із поставками вугілля з окупованих територій, що сприяють фінансуванню тероризму.
  • 19 лютого Рада національної безпеки й оборони України включила Віктора Медведчука та його дружину Оксану Марченко в санкційний список, причиною назвали фінансування тероризму
  • СБУ також рекомендувала розширити санкції щодо літаків, якими кум Путіна літав до Росії, бо кінцеві бенефіціари молдовської авіакомпанії JET4U S.R.L. та португальської JET4U LDA намагалися обійти обмеження. 
  • 9 березня Віктора Медведчука допитали слідчі Служби безпеки України.

Читайте також: "Медведчук бідкається, Льовочкін розводить руками. Як живе ОПЗЖ після санкцій"

Українська правда, доповнено

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: