Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Напрацьовується договір про евакуацію з "Азовсталі": почнуть з важкопоранених – Верещук

П'ятниця, 13 травня 2022, 00:05
Напрацьовується договір про евакуацію з Азовсталі: почнуть з важкопоранених – Верещук

Віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що ведуться перемовини за посередництва Туреччини про евакуацію військових з "Азовсталі" - почнуть з важкопоранених.

Джерело: сайт МінТОТ

Пряма мова: "Ми почали новий раунд перемовин навколо дорожньої мапи спецоперації. Починаємо з важкопоранених.

Реклама:

Є Червоний Хрест, вони сьогодні (12 травня - ред) зустрічаються із росіянами. Провели з ними (МКЧХ – ред.), а також із ООН, перемовини і дали їм мандат.

Ми хочемо, щоб був підписаний документ: як саме відбуватиметься евакуація з "Азовсталі", готуємося до підписання".

Деталі: Верещук уточнила, що посередником у поточному раунді перемовин погодилась виступити Туреччина.

ВІДЕО ДНЯ

За її словами, спецоперація матиме кілька етапів. Перший з них – евакуація важкопоранених.

На "Азовсталі" наразі перебувають бійці батальйону "Азов", солдати та офіцери ЗСУ, Національної поліції, прикордонники. Усі вони потребують порятунку.

Вона повідомила, що 12 травня представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста зустрічалися в РФ для узгодження цього етапу спецоперації по евакуації з "Азовсталі".

Українські бійці, котрі тримають оборону на "Азовсталі" повідомляли, що на території заводу перебувають майже 600 поранених військових, проте з кожним днем обстрілів збільшується кількість загиблих і поранених.

Кількості загиблих захисників Маріуполя українські бійці не називають. 

Що було раніше: Верещук розповідала, що зараз українська сторона веде переговори лише про 38 важкопоранених (лежачих) бійців, а якщо вдасться обміняти 38 важких, "будемо рухатись далі".

Крім того, у РФ заявили, що готові відкрити коридори для евакуації цивільного населення на територію підконтрольну українській владі та в іноземні держави.

Передісторія:

  • 11 травня віцепрем'єрка повідомила, що українська сторона пропонує росіянам обміняти важкопоранених українських військових, які лишаються на "Азовсталі", на полонених військових РФ.
  • Верещук також пояснила, що, станом на зараз, військовим шляхом деблокувати "Азовсталь" неможливо.
  • Російські окупанти відмовились щодо процедури extraction захисників Маріуполя морем до нейтральної країни. Також вони сказали, що після вивезення всіх цивільних із бункерів, у них, мовляв, "розв’язані руки".
  • Туреччина пропонувала Росії вивезти українських військових з Маріуполя й гарантувати, що до кінця війни вони більше не воюватимуть, а лишатимуться в Туреччині.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: