Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

ISW: російські війська використовують радянську теорію глибокого бою

Середа, 14 лютого 2024, 04:10
ISW: російські війська використовують радянську теорію глибокого бою
Українські військові, фото Генштабу ЗСУ

Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що російські війська намагаються відновити маневр на полі бою за допомогою радянської теорії глибокого бою, але поки що не можуть реалізувати її через сучасні можливості України.

Джерело: Інститут вивчення війни (ISW)

Деталі: Машовець заявив, що російські війська намагаються застосувати радянську теорію глибокого бою для оперативного планування, щоб швидко прорвати українську оборону, але не можуть досягти ефекту радянських операцій.

Реклама:

Теорія глибокого бою - це продукт радянського оперативного мистецтва, розроблений у 1920-1930-х роках, який був покликаний відновити маневр на полі бою після Першої світової війни. 

Для цього взаємодіяти з противником потрібно було на декількох фронтах і в глибині на тактичному та оперативному рівнях шляхом атаки ворожих активів на всіх ешелонах артилерією, повітряними ударами та атакувати тил противника в поєднанні з фронтальними атаками для прориву оборонних ліній.

Теорія глибокого бою також передбачає, що успішне оперативне планування включає в себе послідовні плани операцій, щоб запобігти відновленню цілісних оборонних позицій противника після проникнення.

ВІДЕО ДНЯ

Ключові оперативні принципи теорії глибокого бою залишаються актуальними в сучасній війні, і російські військові могли б відновити маневр на полі бою і подолати українську оборону, якби вони змогли успішно планувати і здійснювати оперативно обґрунтовані дії. 

Українські війська також могли б використовувати теорію глибокого бою для відновлення маневру на полі бою на свою користь, якби їхні західні прихильники належним чином забезпечили їх ресурсами.

Машовець, однак, зазначив, що нинішні обмежені можливості російських військ, зокрема у веденні ефективного контрбатарейного вогню, ураженні цілей на оперативній глибині, приховуванні концентрації сил від противника та боротьбі з українським технологічним паритетом, заважають російським військам досягти ефекту несподіванки на оперативному рівні, необхідного для прориву українських ліній оборони і проведення глибоких операцій. 

Машовець заявив, що російське військове командування не в змозі впровадити певні технологічні інновації в оперативне планування, в тому числі дистанційне встановлення мін, широкомасштабні операції з використанням безпілотних літальних апаратів, командування і керування і зв'язок із застосуванням сучасних технологій. 

ISW додав, що нинішній український бойовий потенціал позбавляє російські сили можливості відновити маневр на полі бою на російських умовах. Проте він  значною мірою залежить від західної військової допомоги в ключових питаннях. Більшість з потрібної допомоги може надати лише США. 

Ключові висновки ISW за 13 лютого:

  • Сенат США ухвалив законопроект про додаткові асигнування, який передбачає надання Україні допомоги у сфері безпеки на суму близько $60 млрд, переважна більшість з яких піде американським компаніям та персоналу.
  • Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що російські війська намагаються відновити маневр на полі бою за допомогою радянської теорії глибокого бою, але поки що мають труднощі з реалізацією через нинішні можливості України.
  • Нинішні українські можливості на полі бою, які позбавляють російські війська можливості відновити маневр на полі бою на російських умовах, значною мірою залежать від надання західної військової допомоги в ключових системах, багато з яких можуть надати лише США у великих масштабах.
  • Українські війська не зможуть утримати ці переваги і позбавити російські війська можливості відновити маневр на полі бою на російських умовах без подальшої допомоги з боку США та їхніх країн-партнерів у найближчій і середньостроковій перспективі.
  • Російські джерела цілеспрямовано перебільшують українські втрати в результаті російського удару під Селидовим, Донецька область, 13 лютого.
  • Кремль, схоже, відстоює право застосовувати законодавство Російської Федерації до посадових осіб урядів країн-членів НАТО за дії, вчинені при виконанні ними службових обов'язків на території своїх країн.
  • Санкції США, як повідомляється, обмежують зусилля Росії, спрямовані на те, щоб обійти нафтові обмеження G7, на тлі постійних вказівок на те, що Індія може переосмислити свою зростаючу позицію як покупця російської нафти.
  • Нещодавно російські війська здійснили підтверджені просування поблизу Кремінної та на заході Запорізької області на тлі триваючих позиційних боїв вздовж усієї лінії фронту.
  • Британський Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS) заявив 12 лютого, що Росія, ймовірно, здатна утримувати нинішні темпи втрат техніки щонайменше протягом двох-трьох років, виробляючи нову техніку і повертаючи техніку зі зберігання.
  • Кремль продовжує докладати зусиль для зміцнення контролю над окупованою Україною шляхом інституціоналізації соціальних виплат і послуг.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
00:41
Журі присяжних визнало Трампа винним за всіма звинуваченнями
00:21
ДоповненоУ Харкові снаряд влучив у багатоповерхівку: одна людина загинула, 12 постраждало, серед них дитина
00:13
"Голосу Америки" підтвердили дозвіл бити по російських силах, що атакують Харківщину
23:44
Новини економіки 30 травня: зупинка експорту цукру до ЄС, погіршення ситуації з відключеннями
23:42
"Зараз мобілізують заради показників, на якість не дивляться": Герой України про проблеми на війні
23:22
Опитування: Майже 50% жителів Угорщини проти, аби ЄС надавав Україні будь-яку допомогу
23:11
Reuters: Генсек НАТО запропонує давати 40 млрд євро на зброю Україні щороку
22:52
доповненоPolitico: Байден таємно дозволив Україні завдавати ударів по території РФ американською зброєю
22:42
фото, оновленоСили оборони вразили ракетами ATACMS поромну переправу в Криму
22:16
Прем'єра Словаччини, який пережив замах, перевезли до Братислави
Усі новини...
Реклама: