Кінах і "За ЄдУ" не виправдають сподівань Кучми?

Вівторок, 2 квітня 2002, 16:30
Склад українського парламенту, яки обрали, не має реальних шансів провести процедуру імплементації в Конституцію країни підсумків всеукраїнського референдуму, заявив прем'єр-міністр Анатолій Кінах на прес-конференції у вівторок.

"Нинішній склад парламенту, що має дуже серйозну і важку конфігурацію, не має реальних шансів провести процедуру імплементації результатів Всеукраїнського референдуму. Це дуже негативний висновок", - сказав прем'єр.

При цьому він назвав надто необхідним введення в дію таких результатів референдуму, як ліквідація статусу депутатської недоторканості та створення умов більш високої політичної відповідальності законодавчої і виконавчої гілок влади за свою діяльність.

Кажучи про формування майбутньої коаліції або більшості в парламенті, Кінах висловив надію, що вона не буде формуватися на основі двосторонніх ультиматумів або вимог. На його думку, базою створення більшості повинне стати розв'язання принципово важливих проблем розвитку України і реалізації її національних інтересів.

"Якщо ми будемо намагатися формувати коаліцію або більшість через призму розподілу парламентських або урядових портфелів, то ефективної вона не буде", - підкреслив Кінах.

У той же час він не виключив прийняття внаслідок "ситуативної більшості" розв'язання питання про збільшення прав Верховної Ради по формуванню уряду.

На референдумі 16 квітня 2000 року більше за 80% виборців підтримали все 4 питання референдуму - про право президента достроково припиняти повноваження парламенту у випадку, якщо протягом місяця депутати не змогли сформувати більшість або протягом 3-х місяців Верховна Рада не затвердила проект держбюджету; про обмеження депутатського імунітету; про скорочення кількості депутатів парламенту з 450 до 300; про необхідність формування двопалатного парламенту.

13 липня 2000 року Верховна Рада заздалегідь схвалила законопроект "Про внесення змін в Конституцію України за результатами всеукраїнського референдуму з народній ініціативи", внесений президентом. Кучма направив в парламент два законопроекти про внесення змін в закон "Про статус народних депутатів України", а також про порядок дострокового припинення повноважень парламенту України. Парламент на 6-й сесії не ухвалив позитивного рішення відносно імплементації підсумків всеукраїнського референдуму. Депутати не підтримали жодного із запропонованих варіантів імплементації.

Інтерфакс-Україна-Вибориpowered by lun.ua