Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Україна загниватиме разом з Білоруссю, прогнозує The Economist

Субота, 1 червня 2002, 14:41
"Нові зв'язки Росії із Заходом ставлять Україну та Білорусь у жалюгідне становище", - пише британський тижневик "Економіст" у статті "Довгий шлях похмурих слов'ян".

Україна і Білорусь будуть гнити у пост-комуністичній стагнації, прогнозує "Економіст". На думку часопису, наміри російського президента спрямувати свою країну на Захід не змінять ситуації з Україною і Білоруссю тому, що ними правлять "жахливі президенти".

На відміну від Олександра Лукашенка, який збирається залишатися при владі до 2015 року, позиції Леоніда Кучми дещо послабилися касетним скандалом, але зараз він у пошуку надійного для себе спадкоємця. Знову ж таки, якщо Лукашенко залишається найпопулярнішим у Білорусі політиком, партія Кучми одержала на парламентських виборах 12 відсотків, що змусило його зібрати парламентський блок із різних кланів і окремих депутатів.

Посада президента, веде далі британський тижневик, дає Леоніду Кучмі колосальний арсенал. І хоча брудні політичні трюки в Україні бліднуть на білоруському тлі, де опоненти Лукашенка просто зникають, супротивники Кучми потерпають від різних бюрократичний і юридичних "наїздів".

Цього тижня українському президентові пощастило зробити спікером свого главу адміністрації; зараз питання у тому, чи залишить він прем'єром ефективного й лояльного Анатолія Кінаха. Але, все це не вирішує питання, хто буде наступним президентом. Російський досвід показує, що політика у пост-комуністичних країнах багата на несподіванки: нікому не відомий бюрократ Володимир Путін за 2 роки зміг стати дієвим главою держави.

Дотепер Росія підтримувала сусідніх слов'янських правителів, якими б неапетитними вони не здавалися. Британський діловий тижневик "Економіст" запитує, чи захоче президент Путін тепер, маючи товариські стосунки з Джорджем Бушем, використати авторитет Росії, щоб проштовхнути "мляву слов'янську парочку" у західному напрямку. Причому, тижневик попереджає: якщо Росія раптом вирішить підтримати реформатора Ющенка, у Кучми будуть проблеми.

***

Ще одне провідне західне видання, німецький щоденник "Франкфуртер Альґемайне Цайтунґ" у номері за п'ятницю пише про "забуту й відкинену" Україну - цілу країну, яку на Заході випустили з уваги, бурхливо радіючи новому партнерові - Росії.

Україна хоче стати членом НАТО, і тепер альянс може лише міркувати, пише "Франкфуртер Альґемайне Цайтунґ", як швидко Україна сама зісковзне з рейок, що ведуть до європейської організації безпеки. "Бо ж прийми НАТО Україну до свого складу - і колективна оборона ще далі наблизиться до того, щоби перетворитися на самий лише спогад. А якщо ж НАТО повернеться до України спиною, то відкине велику європейську країну назад у переддвір'я Росії", - ідеться в коментарі "Франкфуртер Альґемайне Цайтунґ".

Українська служба радіо "Свобода"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
00:42
Дуда: Головування Польщі в ЄС зосередиться на відбудові та євроінтеграції України
00:04
"Боруссія" здолала "ПСЖ" у першому півфінальному матчі Ліги чемпіонів
23:54
Новини економіки 1 травня: У США заборонили імпорт російського урану, кожен десятий бізнес у Польщі - український
23:50
Е-кабінет військовозобов’язаних запрацює 18 травня
23:33
фото, відеоУ Тбілісі поліція знову жорстко розганяє протест проти закону про "іноагентів"
23:25
оновлено, відеоРосія атакувала балістикою сортувальне депо "Нової пошти" в Одесі, є постраждалі
23:18
фотоНа виставці "трофейної техніки НАТО" в Москві показали всюдихід із прапором нейтральної Австрії
23:06
Німеччина запускає нову грантову програму для українського бізнесу
22:33
США підтвердили, що Росія використала заборонену хімічну зброю проти ЗСУ
22:26
фото, відеоКонгресвумен Грін висміяли через кепку з гаслом MUGA – "Повернімо Україні велич"
Усі новини...