Комісія Бундестагу побачила, що в Берліні ігнорували сигнали з Києва

Вівторок, 3 травня 2005, 12:28
У понеділок протягом першого так званого “київського дня” слідча комісія Бундестагу з розслідування "візової афери" заслухала свідчення співробітників посольства в Києві.

Колишній посол Німеччини в Україні Еберґард Гайкен заявив перед комісією, що укази німецького МЗС значно скоротили можливості посольства ретельно перевіряти запити на отримання візи.

Згідно з суперечливим указом колишнього статс-секретаря німецького МЗС Фольмера, в сумнівних випадках співробітники посольства мали приймати рішення на користь свободи пересування.

Гайкен підтвердив, що після виходу указу документи на отримання візи перевірялися протягом кількох хвилин. У 2001 році німецьке посольство видало рекордну кількість, а саме 300 000 віз.

Утім, ситуація до приходу до влади нинішнього уряду Шредера-Фішера не сильно відрізнялася, сказав Гайкен, який був послом у київському посольстві з 1996 по 2000 рік.

Колишня керівник візового відділу посольства Клара Гоппманн підтвердила, що МЗС Німеччини не реагувало належним чином на тривожні сигнали з посольства.

Гоппманн також розповіла, як під час роботи в Києві невідомі німецькою мовою погрожували їй по телефону розправою.

Водночас вона різко спростувала спекулятивну інформацію, що нібито погрози могли походити з Міністерства закордонних справ Німеччини, аби змусити Гоппманн мовчати, повідомляє "Німецька хвиля".

Читайте також:

Німецькому дипломату в Києві погрожували розправою

Про причини візового скандалу читайте тут:

Ющенко потрапив на німецьку сварку


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування