Відходи в Україну ввозили політики. Їх скинули в Дніпро?

3 перегляди
Неділя, 5 червня 2005, 17:38
Генпрокурор Святослав Піскун переконаний, що ввезення в Україну хімічних відходів з Угорщини здійснювалося за сприяння представників влади.

Про це він сказав в інтерв’ю газеті "Дзеркало тижня", опублікованому в суботу.

"Тут задіяно багато людей, зокрема структури при губернаторі, залізниця, митниця, санслужби, колишнє Міністерство з надзвичайних ситуацій. Тут є явні ознаки зловживань, і я думаю, це було зроблено не безплатно. Все це не могло відбуватися без потурання або прямого сприяння представників влади. Я в цьому переконаний", - сказав Піскун.

"Я вважаю, тут діяла організована група", - сказав генпрокурор. Він повідомив також, що Угорщина не виробляє такої кількості відходів. "Вони були зібрані на території всієї Європи, перевезені до Угорщини, упаковані та переправлені до України", - вважає він.

"Ми маємо оперативну інформацію, яка свідчить про те, що тіньові ділки виходили на окремих українських бізнесменів із пропозицією прийняти такі відходи за дуже великі гроші", - повідомив Піскун.

Крім того, за його словами, не відомий точний склад ввезених відходів, а також іще не знайдена більша їх частина.

"Точно невідомо, що це за речовина. Крім того, ми знайшли лише 500 тонн. Де решта — 3,5 тисячі тонн, невідомо. І гарантій, що вони не були скинуті, наприклад, у Дніпро або до водоймища, немає", - сказав він.

"Це леткі сполуки, що містять у собі оксиди важких металів", - пояснив генпрокурор. За його словами, відповідно до норм зберігання такі речовини мають бути розфасовані по 3—4 кг у герметично закритих металевих циліндрах.

"Сьогодні відомо, що окремі мішки зберігалися на території хлібозаводу (у Берегівському районі Закарпатської області) з 2001 року. Вони пошкоджені, сировина розсіюється по навколишній території, змивається стічними водами, розноситься вітром", - сказав Піскун.

"Коли я доповів про цю ситуацію президенту — телефоном із Угорщини, Віктор Андрійович відреагував миттєво. Він сказав, що створить міжвідомчу комісію з перевірки цього питання, щоб найретельнішим чином було вивчено, хто, чому, на якій підставі завіз на територію України дану речовину", - сказав Піскун.

Разом з тим, президент Віктор Ющенко у суботу доручив міністру охорони навколишнього середовища Павлу Ігнатенку протягом місяця організувати перевірку головних об'єктів, що забруднюють довкілля.

Читайте також:

Соціаліст Гайдош не ввозив в Україну відходи

Депутат-соціаліст ледь не перетворив Україну на смітник?

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua