Україна не має у сховищах власного газу?

4 перегляди
Вівторок, 4 березня 2008, 09:57

НАК "Нафтогаз України" не має в своїх сховищах власного газу, тому заяви нинішнього керівництва компанії про те, що в разі припинення поставок "Газпромом" в України достатньо власних запасів – це міф.

Про це заявив у ефірі програми "Свобода слова" на каналі ІСТV директор Центру енергетичних досліджень Костянтин Бородін.

"Згідно з прогнозним балансом НАК "Нафтогаз України" від 3 січня 2008 року на 2008 рік обсяг власного газу НАК "Нафтогаз України" в підземних сховищах складає 40 мільйонів кубічних метрів. Це споживання України приблизно за 3 години", - сказав він.

"Решта газу станом на 1 січні складала 22 мільярди кубічних метрів. З них 13,9 – "РосУкрЕнерго", 3,5 – "УкрГаз-Енерго", 3,1 – "Укрнафта", 1 мільярд 900 мільйонів – комерційні структури, і півмільярда – держрезерв", - додав Бородін.

"Станом на 1 березня, тобто через 2 місяці залишок газу в підземці – 15,6 мільярда кубометрів. Тобто спожито понад 7 мільярдів кубометрів. Жодного договору на купівлю цього газу ані з "РосУкрЕнерго", ані з "УкрГазЕнерго", ані з "Укрнафтою", ані з комерційними структурами, ні з ким НАК "Нафтогаз України" не укладено. Немає таких договорів", - наголосив експерт.

За висловом Бородіна, "це класична крадіжка газу в обсязі понад 7 мільярдів кубометрів з підземних сховищ".

Водночас, радник прем'єр-міністра з енергетичних питань, народний депутат Олександр Гудима відповів на цю інформацію так:

"Можете бачити, чого варті заяви уряду (Віктора) Януковича, що вони залишили наступникам повний порядок в галузі. Вони залишили нам порожні газосховища".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua