Симоненко думає, що буде "ширка" або перевибори

Понеділок, 9 червня 2008, 14:51

Лідер фракції Компартії Петро Симоненко виключає можливість проведення позачергових парламентських виборів у випадку переформатування коаліції.

Таку думку він висловив на прес-конференції в понеділок у Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

"Все залежатиме від того, яким чином і в якому форматі цей союз відбудеться - великого капіталу і Віктора Ющенка. Якщо цей союз відбудеться, йому (Ющенку) не потрібна буде Конституція для зміцнення союзу, і вони, взявши на себе зобов'язання, оберуть його на другий термін", - сказав Симоненко.

"Таким чином, вони відмовляться від Конституції і вони відмовляться від позачергових виборів", - заявив Симоненко.

За словами лідера КПУ, мотивацією для нових виборів для президента могла б бути нова Конституція.

У той же час, на думку Симоненка, сьогодні президент бачить, що "можна переформатувати і без змін до Конституції".

Разом з тим, він висловив думку, що остаточне рішення у випадку юридичного оформлення розпаду коаліції буде прийнято в залежності від того, "як кому вигідно".

Симоненко також висловив думку, що позачергові вибори можна проводити тільки у випадку створення реєстру живих виборців.

"Повинні бути створені всі умови, щоб право народу було реалізовано повною мірою", - підкреслив він.

За його словами, у випадку, якщо буде оголошено проведення позачергових парламентських виборів, КПУ братиме в них участь.

У той же час Симоненко заявив, що його фракція не братиме участь у створенні коаліції за участю Партії регіонів, частини депутатів від фракції НУНС і Блоку Литвина.

"У таку коаліцію ми ніколи не підемо, і ніколи не будемо братии в ній участь, тому що буде продовжуватися деребан через так звану демократію в Україні", - сказав він.

За словами Симоненка, переговори про створення такої коаліції "постійно ведуться Партією регіонів і секретаріатом в особі Балоги (керівник секретаріату президента Віктор Балога) з частиною "Нашоъ України".

При цьому він підкреслив, що до переговорів залучаються представники могутнього бізнесу з Блоку Володимира Литвина.powered by lun.ua