Огризко пожалівся, що Росія не реагує на пропозиції

Вівторок, 3 березня 2009, 11:44

Міністр закордонних справ звинувачує російську сторону у відсутності реакції на пропозиції щодо розвитку відносини між Києвом та Москвою.

Про це Огризко заявив з трибуни Верховної Ради у вівторок у відповідь на питання щодо створення стратегічної групи МЗС по роботі з Росією.

"Я повністю підтримую рішення президента про створення такої групи, бо вона має на меті визначити стратегічні напрямки... це тільки піде на користь, щоб українсько-російські відносини, до яких Україна завжди ставилася з повагою і намаганням розвивати їх на рівноправній, добросусідській основі, мали перспективу", - сказав він.

"Інша справа, що на превеликий жаль, з російського боку ми не маємо відповіді на наші пропозиції", - наголосив Огризко.

Відповідаючи на питання щодо скандалу із попередженням посла Росії Віктора Черномирдіна, Огризко відповів, що перед цим неодноразово не публічно звертали увагу на неетичні заяви щодо України.

"Неодноразово ми звертали увагу Росії по своїх дипломатичних каналах, не публічно про те, що такі заяви не можуть мати місце в цивілізованому спілкуванні наших двох дружніх дерав. Я робив це особисто, я звертався до свого колеги Лаврова, звертав його увагу на такі речі. Але це продовжувалося місяцями", - розповів він.

Водночас він відкинув звинувачення "регіоналки" Ганни Герман про те, що такі заяви пролунали навмисно в той час, коли прем’єр Юлія Тимошенко намагалася вести переговори з Росією про отримання кредиту.

Він також навів приклад, коли кілька років тому один з губернаторів Росії був призначений послом в Білорусі.

"Був вже підписаний указ, але він допустив вислів на адресу Білорусі дуже нетактовного характеру. Так от реакція білорусі біли миттєва – цей посол таки залишився послом своєї губернії і до Мінську не доїхав", - розповів Огризко.