Ющенко заборонив Тимошенко давати доручення

П'ятниця, 8 травня 2009, 18:32

Президент Віктор Ющенко призупинив дію деяких положень регламенту Кабміну, згідно з якими прем’єр-міністр мав право давати доручення, обов’язкові для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади та посадовими особами.

Відповідний указ розміщено на сайті президента.

Також Ющенко направив відповідне подання до Конституційного Суду.

"Регламентом Кабміну прем'єр-міністра, з метою спрямування, координації і контролю діяльності членів уряду, керівників інших центральних органів виконавчої влади, місцевих держадміністрацій уповноважено надавати доручення, обов'язкові для виконання зазначеними органами та посадовими особами", - йдется в указі.

"Таке доручення прем'єр-міністра оформляється як офіційний документ організаційно-розпорядчого характеру на спеціальному бланку", - зазначено в документі.

Також регламентом передбачено, що за результатами обговорення питань на засіданні Кабмін може прийняти рішення про надання окремих доручень центральним та місцевим органам виконавчої влади, такі доручення, надані на засіданні Кабінету міністрів, фіксуються в протоколі засідання.

Регламент також містить низку положень, які визначають механізм доведення зазначених доручень прем'єр-міністра, окремих доручень, наданих на засіданні Кабінету міністрів, до виконавців.

"Названі положення регламенту Кабміну не відповідають Конституції", - зазначено в указі.

На думку Ющенка, "наділивши актом Кабміну прем'єр-міністра повноваженнями надавати доручення, обов'язкові для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, а уряд повноваженням надавати протокольні доручення, Кабмін порушив норми Конституції".
powered by lun.ua