Закон про вибори президента: через блокування "до зірок"

Середа, 3 лютого 2010, 11:04
 

БЮТ і НУ-НС заявляють про незаконність розгляду поправок до проекту змін до закону про вибори президента.

У зв'язку з цим депутати БЮТ заблокували президію Верховної Ради.

Для розгляду проекту в другому читанні апарат Верховної Ради представив таблицю поправок, повідомив голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Зі свого боку член НУ-НС Юрій Кармазін заявив, що поправки до закону мав підготувати профільний комітет Верховної Ради.

Підготовку таких поправок не комітетом він назвав порушенням Конституції. "Ще є безліч поправок депутатів, які не були включені до проекту змін", - заявив він.

У свою чергу лідер фракції БЮТ Андрій Кожем'якін заявив, що доручення апарату Верховної Ради про підготовку поправок до проекту закону дав перший віце-спікер Олександр Лавринович.

"Це фікція (таблиця поправок до проекту закону), ми будемо протестувати проти антиконституційних дій напередодні другого туру виборів", - додав він.

Фракції Компартії та Партії регіонів виступили за розгляд кожної поправки окремо та всього проекту закону в другому читанні.

Після обговорення Литвин розпочав розгляд поправок до проекту змін до закону про вибори президента щодо організації роботи виборчкомів, незважаючи на блокування президії Верховної Ради депутатами БЮТ.

Також він закликав депутатів ухвалити регламент Верховної Ради як закон: "Я ще раз наполягаю і прошу, виходячи з інстинкту самозбереження - проголосуйте за цей документ".

Коментуючи колізію щодо розгляду поправок і те, що вони не були підготовлені профільним комітетом Верховної Ради Литвин заявив:

"Припиніть практику, коли ви розглядаєте комітети, як продовження партій. Якщо депутати вирішили розглядати цей проект, то комітет мав день і ніч готувати поправки. А у нас комітети взагалі не скликаються, а потім комусь претензії. Працюйте в комітетах".

"Українська правда"powered by lun.ua