У США теж критикують зміну "правил гри" в Україні

П'ятниця, 5 лютого 2010, 08:51

Українським депутатам не варто було змінювати виборче законодавство під час виборів президента, вважають у США.

Таку думку висловив співголова Гельсінської Комісії при Конгресі Сполучених Штатів Америки Елсі Гейстінгс, повідомляє "Голос Америки".

"Я сам з Флориди і у нас кажуть: одна річ, яку не можна робити, це - змінювати правила посеред гри", - зазначив він.

"Я не знаю, як закінчаться вибори, і я не стаю на сторону ні пана Януковича, ні пані Тимошенко. Я думаю, було б краще, якби цей закон не мінявся", - сказав Гейстінгс.

"Я вважаю, що виборці самі мають приймати рішення, і не варто нічого міняти під час виборчого процесу", - наголосив він.

Як відомо, Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до закону про вибори президента за лічені дні до другого туру виборів глави держави. Вони, зокрема, знімають необхідність кворуму при ухваленні рішень виборчої комісії.

Президент Віктор Ющенко у четвер підписав ці зміни, запропоновані депутатам партії регіонів, яку очолює кандидат у президенти Віктор Янукович. При цьому інший кандидат Юлія Тимошенко категорично проти таких змін виборчого законодавства.

Зміну виборчого закону уже піддали критиці у Раді Європи. Про це висловилася доповідач ПАРЄ з питань України Рената Вольвенд.powered by lun.ua