У групі Портнова раді, що він не впустив нагоду, та в коаліцію не збираються

Вівторок, 6 квітня 2010, 11:32


У "групі Портнова" у фракції БЮТ підтримують рішення Андрія Портнова стати заступником голови адміністрації президента і займатися судовою реформою.

Депутат Святослав Олійник, що входить у цю групу, сказав газеті "Сегодня", що сам радив Портнову погодитися на цю посаду.

"Декілька днів тому надійшла пропозиція від президента взяти участь у роботі з реформування судової влади. Це саме та робота, якою Портнов займався весь час, - і в парламенті, і до нього", - сказав він.

"Так, була альтернатива - залишитися в політиці, тобто брати участь в абсолютно непродуктивному парламенті, і чекати, що, можливо, через 5 років Юлія Тимошенко стане президентом і запропонує Портнову схожу посаду. А раптом не запропонує?!", - зазначив Олійник.

"Тому особисто я порадив Портнову прийняти пропозицію президента, щоб не втратити себе як професіонала в цій сфері", - пояснив він.

За словами Олійника, рішення лідера розділяє і його група - сам Олійник, Валерій Писаренко і Володимир Пилипенко:

"Тому в усіх питаннях, пов'язаних із судовою реформою, ми будемо підтримувати Портнова, у тому числі шляхом голосування в парламенті, незалежно від позиції фракції. Те ж стосується і всіх пропозицій президента, які ми будемо вважати правильними".

"При цьому в коаліцію ми не йдемо, тому що Портнов пішов на держслужбу до президента, а не перейшов в іншу політсилу", - заявив депутат.

При цьому в коментарі газеті "Дело" Олійник сказав: "Ми (група Портнова) давно втратили інтерес до того, що відбувається у БЮТ, уже тривалий час не відвідуємо засідання фракції, оскільки не бачимо в цьому ніякого сенсу".

Деякі "бютівці" навіть раді переходу Портнова: нібито так БЮТ "очищається".  

А один із нардепів від БЮТ звинувачує у переході Портнова в команду Віктора Януковича Юлію Тимошенко.

"Юля не хоче нікого чути. Якщо вона не зміниться, навколо неї взагалі не залишиться особистостей. Крок Портнова вніс елемент деморалізації. Про те, щоб вчинити по-портновськи, думають у БЮТ багато хто", - каже неназваний представник блоку.

А Андрій Сенченко вважає, що Портнов "пішов по своїй професійній лінії".

А процедуру "очищення" БЮТ Тимошенко, на його думку, почала пізно. "Давно слід було це зробити", - стверджує Сенченко.

Але, за його прогнозами, ревізія кадрів дозволить прибрати з фракції усього 2-3 людини. powered by lun.ua