У Івано-Франківську мера обирали люди, яких немає в країні

Середа, 3 листопада 2010, 11:25


У Івано-Франківську міська влада була причетною до масштабних фальсифікацій та використання механізму "каруселей".

Про це йдеться в заяві штабу кандидата на посаду міського голови Івано-Франківська Юрія Солов'я, переданій "Українській правді".

"За день до виборів дільничні комісії отримали уточнені списки з реєстру виборців, які, серед іншого, містили інформацію про людей, які знаходяться за кордоном. Між іншим, у порушення закону про вибори дільничні комісії отримали цю інформацію не від ТВК, а безпосередньо в Державному реєстрі виборців", - йдеться у заяві.

"У день голосування на дільницях офіційні спостерігачі фіксували групи осіб, які намагалися проголосувати не за місцем прописки, про що складені відповідні акти та затримання. Один із членів комісії, який намагався видати бюлетені за уточнюючими списками виборців, зник у невідомому напрямку", - зазначається в ній.

За словами прес-служби Солов'я, декілька таких груп "системно діяли у кожному виборчому окрузі міста, таким чином фальсифікатори вкинули в урни для голосування від 3 до 5 тисяч "лівих" бюлетенів".

"За даними спостерігачів, "каруселі" відбувалися лише біля тих членів комісій, які мали на руках уточнюючі списки виборців. Крім того, в протоколах по окремим дільницям значиться більша кількість проголосованих бюлетенів, ніж видано виборцям для голосування", - сказано в заяві.

У штабі Солов'я повідомляють, що протягом дня отримують "тисячі скарг від виборців, які бачили, що за їхніх сусідів, які знаходяться за кордоном, проголосували інші люди".

"Штаб Юрія Солов'я звернувся до ТВК Івано-Франківська з вимогою витребувати у Державної прикордонної служби списки громадян, які перебувають за кордоном, та звірити їх зі списками людей, які проголосували", - наголошують там.

"Якщо у місцевих виборах брали участь виборці, які перебувають за кордоном, кандидат на посаду міського голови Юрій Соловей вимагатиме провести перерахунок голосів по виборах міського голови, звірити дані виборців, які проголосували, з даними людей, які знаходяться за кордоном, та призупинити ТВК оприлюднення результатів виборів по міському голові", - сказано в заяві.

У прес-службі кандидата заявляють, що дані екзит-полів РНБ-груп та "Клубу виборців" свідчать про перемогу Солов'я на виборах міського голови з відривом у 4-5%, а "спотворити справжні результати вдалось лише завдяки масовому фальшуванню на дільницях". 

Соловей переконаний, що фальсифікація виборів - це робота головного оппонента чинного мера Віктора Анушкевичуса.

Він готує з цього приводу судові позови. "Ми будемо боротися за кожен голос і відстоїмо волевиявлення наших громадян через суд", - запевнив Соловей.powered by lun.ua