Янукович: "Влада не повинна бути твердолобою"

Понеділок, 6 грудня 2010, 10:16

Президент Віктор Янукович закликає опонентів не пов’язувати політику й податкові питання.

"Я не радив би моїм політичним опонентам жонглювати термінами й змішувати в одну купу політику й економіку", - сказав він в інтерв'ю газеті "Сегодня", коментуючи думку, що вето на Податковий кодекс - це змушена поступка влади протестувальникам.

"Під час зустрічі із підприємцями, які протестують на Майдані, я підкреслив, що категорично проти політизації обговорення цього документа. Не потрібно пов’язувати між собою політику й податки!", - заявив Янукович.

Коментуючи факт ветування Податкового кодексу в першій редакції, президент сказав: "Влада не повинна бути твердолобою".

"Хочу нагадати, що вето є конституційним правом президента, і Податковий кодекс - не перший і, ймовірно, не останній документ, який повернувся в парламент для доопрацювання. Не варто роздувати з мухи слона", - заявив Янукович.

За його словами, влада готова запропонувати суспільству "пакет реформ".

"Зміни будуть не завжди популярними, але необхідними для країни. Без їх здійснення говорити про поліпшення якості життя, підвищення добробуту не доводиться", - заявив президент.

"Хочу повідомити, що в Адміністрації президента розробляється проект закону про податкові канікули для реального сектора економіки. Ми вважаємо за необхідне допомогти підприємцям, які створюють робочі місця", - сказав Янукович.

"Імовірно, на початку наступного року ми ще раз повернемося до Податкового кодексу, щоб без поспіху внести необхідні поправки, які відображають потреби держави й інтереси громадян", - додав він.

Президент також повторно висловив упевненість, що проект держбюджету на 2011 рік уряд зможе підготувати на новій податковій базі.

"Розгляд головного фінансового документа країни не за горами. Сподіваюся, що громадяни України вже найближчим часом відчують поліпшення економічної ситуації", - сказав Янукович.

powered by lun.ua