Україна – четверта серед десяти найгірших економік світу

Середа, 6 липня 2011, 13:12

Україна посіла четверте місце у рейтингу журналу "Forbes" 10 найгірших економік світу, пропустивши вперед Мадагаскар, Вірменію та Гвінею.

Про це повідомляє Бі-Бі-Сі.

Щоби скласти рейтинг, його автори проаналізували статистичні дані за 3 роки зі 177 країн.

Зокрема, враховували зростання валового внутрішнього продукту, рівень інфляції (беручи до уваги прогнози Міжнародного валютного фонду на 2012 рік), ВВП на душу населення, а також співвідношення експорту та імпорту.

Україну "Forbes" називає країною з "перспективним фермерством та значними запасами мінеральних ресурсів" і зазначає, що вона здатна стати провідною європейською економікою.

Натомість, пише видання, за показниками ВВП на душу населення Україна поступається "навіть таким країнам як Сербія та Болгарія".

Державний департамент США пояснює це складною системою регулювання, слабким врядуванням, невиконанням рішень суду і корупцією.

Про незадовільну економічну ситуацію в країні кажуть й інші міжнародні організації. Так, за підрахунками ООН, за межею бідності нині живе кожні четверо із 5 українців.

При цьому за останній рік українці збідніли на 10%. Україна посідає 83 місце у рейтингу розвитку суспільства ООН, втративши 7 позицій лише за рік.

У рейтингу ж економічної свободи, який укладає Світовий банк, Україна посідає 163 позицію - між Казахстаном та Гондурасом.

Тоді як середня зарплатня в Україні складає від 2 до 2.5 тисяч гривень, українські мільярдери дедалі частіше фігурують не тільки в українських, але й у поважних світових рейтингах багатіїв.

Деякі експерти припускають, що погіршення економічної ситуації та подальше розшарування населення можу призвести до зростання в Україні протестних настроїв.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.