Януковича просять відмовитися від корупційної схеми виборів

Четвер, 7 липня 2011, 15:48

Громадська ініціатива "Чесні вибори заради майбутнього" просить президента не подавати до парламенту законопроект про вибори депутатів, розроблений Мін'юстом.

Про це йдеться листі 7 організацій ,які увійшли до ініціативи на адресу президента Віктора Януковича.

Експерти вказують, що проект закону є значним кроком назад у розвитку української виборчої та партійної систем.

"Повернення до виборчої системи, яка вже використовувалася у 1998 та 2002 роках, відроджує всі її недоліки, серед яких найбільш суттєвими є політична корупція при формуванні партіями виборчих списків та посилення впливу адміністративного ресурсу на кінцеві результати виборів в одномандатних округах", - йдеться в заяві.

Вони відзначають, що досвід двох попередніх виборів за змішаною системою показав, що мажоритарна складова такої системи в Україні ускладнює партійну структуризацію парламенту і призводить до нестабільності уряду.

"Порівняно невеликий розмір виборчих округів стимулює корупційний вплив на виборців і спрощує маніпуляцію результатами голосування", - наголошують експерти.

Таким чином, змішана виборча система акумулює негативні риси обох складових – мажоритарної та пропорційної. Повернення до існуючої раніше виборчої системи передбачувано призведе до негативних наслідків, зазначених вище.

Не менш важливими стануть наслідки політичного характеру: зникнення будь яких інструментів стримувань та противаг між гілками влади та маргіналізація опозиції. Як наслідок – створення імітаційної демократії в країні з однією правлячою партією.

"З огляду на наведене вище просимо Вас відмовитись від подання на розгляд до Верховної Ради України проекту Закону, підготовленого робочою групою, та повернутися до широкого обговорення оптимальної для України моделі виборчої системи", - заявили експерти.

У громадську ініціативу "Чесні вибори заради майбутнього" увійшли Аналітичний центр "Відкрита політика", Інститут правової політики, Центр політико-правових реформ, Український інститут публічної політики, Школа політичної аналітики при НаУКМА, Інститут виборчого права, Комітет виборців України

Українська правда

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.