У США не вірять в об’єктивність вироку Луценка

П'ятниця, 2 березня 2012, 13:39

Сполучені Штати розчаровані вироком, винесеним екс-міністру Юрію Луценку.

Про це йдеться у заяві місії США в Організації з безпеки і співробітництва Європи, опублікованій на сайті посольства Сполучених Штатів в Україні.

"Як і Європейський Союз, Сполучені Штати розчаровані обвинувальним вироком, винесеним 27 лютого колишньому міністру внутрішніх справ Юрію Луценку. Ми неодноразово висловлювали свою стурбованість щодо вибіркових, політично мотивованих переслідувань в Україні, включно із судовим переслідуванням та засудженням колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко", - йдеться у заяві.

В місії нагадали, що окрім Тимошенко тринадцять колишніх високопосадовців з її уряду звинувачені у нібито злочинах, пов’язаних із виконанням своїх повноважень.

"Політично мотивоване переслідування опозиційних лідерів, включно із Луценком і Тимошенко, викликає серйозні занепокоєння щодо відданості уряду України демократії і верховенству права, особливо з огляду на те, що Україна головуватиме в ОБСЄ в 2013 році", - наголосили в США.

"Ми закликаємо уряд України звільнити пана Луценка, пані Тимошенко та інших колишніх високопосадовців, нині ув’язнених, і вважаємо, що вони повинні мати необмежену можливість повною мірою брати участь у політичному житті", - підкреслили в місії.

Українська правдаpowered by lun.ua