Німецький міністр подала у відставку після втрати наукового ступеня

Субота, 9 лютого 2013, 17:06

Міністр освіти Німеччини Аннетте Шаван подала заяву про відставку після звинувачень у плагіаті та втрати наукового ступеня.

Про це заявила федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель у Берліні, повідомляє "Німецька хвиля" з посиланням на інформаційне агентство afp.

За словами канцлера, Шаван запропонувала звільнити посаду напередодні - увечері 8 лютого.

Меркель прийняла її відставку "з дуже важким серцем", цитує її слова агентство.

5 лютого Дюссельдорфський університет імені Генріха Гейне прийняв рішення позбавити Шаван наукового ступеня кандидата наук, отриманого нею 33 роки тому. Факультетська рада університету дійшла висновку, що політик вдавалася до плагіату у своїй дисертації на тему "Особистість і совість".

У цій роботі Шаван, за словами декана філософського факультету Бруно Блекманна, "систематично й умисно" видавала чужі думки за свої. Непозначені цитати з чужих текстів містяться у її роботі "у великих обсягах", відзначив науковець.

57-річна Шаван планує оскаржити позбавлення її докторського ступеня в судовому порядку. Вона хоч і визнає наявність у її докторській роботі помилок, до яких призвела "неуважність", проте відкидає звинувачення у зумисному обмані.powered by lun.ua