Міліціонери не хочуть повертатися на стадіони

6 переглядів
Середа, 2 жовтня 2013, 12:26

Міністерство внутрішніх справ України не поділяє позиції щодо повернення працівників міліції на трибуни стадіонів.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби МВС.

Про бажання повернути міліцію у ФФУ заговорили після рішення дисциплінарного комітету ФІФА про проведення без глядачів матчу між збірними України та Польщі та дискваліфікацію стадіону "Арена-Львів".

У МВС нагадують, що розмежування відповідальності приватного та публічного секторів щодо забезпечення громадського порядку під час футбольних матчів було однією з вимог УЄФА до України перед проведенням Євро 2012.

Ця вимога була виконана шляхом прийняття парламентом у липні 2011 року відповідного закону.

Згідно з цим законом, організатор футбольного матчу, оператор спортивної споруди та футбольний клуб несуть відповідальність за забезпечення громадського порядку на території стадіону, а органи внутрішніх справ – на прилеглій території, якщо іншого не вимагає характер змагання або перебіг подій під час його проведення.

Міліція також реагує на протиправні дії глядачів безпосередньо на трибунах за офіційним зверненням організаторів футбольного матчу чи керівника служби безпеки в разі неможливості їх припинення силами служби безпеки стадіону чи клубу та обслуговуючого персоналу.

У МВС кажуть, що робота за новим законодавством цілком виправдала себе під час Євро 2012 і визнана ефективною європейською спільнотою та самими вболівальниками.

"Тож сьогодні немає потреби повертатися до старої моделі забезпечення громадського порядку під час футбольних матчів та перекладати відповідальність на міліцію, що було кілька років тому", - зазначають у міністерстві.

"Адже сам факт присутності в чаші стадіону правоохоронця у формі може в одних уболівальників створювати дискомфорт, а інших – провокувати на агресію", - вважають міліціонери.

В МВС натомість радять налагодити роботу служб безпеки та залучити достатню кількість професійно підготовлених стюардів і застосовувати системи відеоспостереження.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua