Директор ІМІ отримала зі скриньки МВС вірус, що викрадає інформацію

Понеділок, 21 жовтня 2013, 23:44

Представниця організації "Репортери без кордонів" в Україні та виконавчий директор Інституту масової інформації Оксана Романюк заявила, що за допомогою листа від МВС зловмисники хотіли вкрасти дані з її комп’ютера.

Про це вона повідомила в ефірі "Громадського радіо".

"Я отримала листа, так само як і група інших журналістів, від Міністерства внутрішніх справ України з поштової скриньки info@mvs.gov.ua, яка у мене не викликала жодних сумнівів і запитань. Там мені пропонувалось ознайомитися з додатком…", - розповіла Романюк.

"Я натиснула кнопку переглянути, і мені на комп’ютер скачався вірус. А, очевидно, цей вірус надавав віддалений доступ до моїх файлів. Таким чином їх скачали", - зазначила вона.

За словами Романюк, вона швидко усвідомила, що стосовно неї відбулися ворожі дії: "Я зрозуміла одразу, тому що у мене на ноутбуці ввімкнулась відеокамера сама по собі, почала знімати. І сам комп’ютер почав "підвисати". Крім того, той файл, який нібито був DOCівським, він не відкрився".

Медійниця повідомила, що її вже допитували слідчі.

"Мене допитували у п’ятницю, здається. І зараз збираються допитати, або вже допитують, усіх співробітників Інституту масової інформації, бо, наскільки я розумію, перша версія міліції - що це хтось із моїх співробітників заволодів файлами", - розповіла вона.

На думку Романюк, те, що відбулося, підпадає під дві статті Кримінально-процесуального кодексу - ст. 182, тобто "Порушення недоторканності приватного життя", та ст. 361 -  "Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин". Однак справу порушено за зовсім іншою статтею, 356-ою - "Самоуправство".

"Я думаю, вірніше завтра (22.10.13), ми почуємо на засіданні Міжвідомчої робочої групи при президенті, про те, що цю справу, ці статті, або додали, або цю справу перекваліфікували, оскільки це абсолютно точно кіберзлочин і порушення приватності", - зазначила вона.

Українська правда

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.