Депутатам пропонують відкрити інформацію про майно

Середа, 9 жовтня 2013, 09:41

Депутати з усіх фракцій Верховної Раді зареєстрували законопроект № 3378 , який зробить інформацію про нерухоме майно публічною та доступною для громадян України.

Авторами законопроекту виступили  Віктор Чумак, Оксана Калетник, Леся Оробець, Михайло Головко, Юрій Дерев'янко та Сергій Тігіпко, повідомляє Центр протидії корупції.

Якщо більшість народних депутатів підтримають цей законопроект, кожен українець матиме змогу через мережу інтернет дізнатися, кому належить те чи інше нерухоме майно.

"Відтепер українці в два кліки зможуть дізнатися кому і яке нерухоме майно належить", – прокоментував проект голова комітету ВРУ з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Чумак.

"Наразі чимало посадовців, маючи офіційну зарплатню в 10 тисяч гривень, живуть у будинках за мільйони доларів, стверджуючи, що проживають у друзів. Після прийняття цього закону стануть відомі ім’я та прізвища таких "великодушних товаришів", - додав він.

"Можна буде дізнатися на кого зареєстровані палаци і розкішні особняки та поцікавитися, звідки в простого прокурора чи судді такий дохід, і чи відповідає він задекларованому", - пояснив Чумак.

Наразі доступ до даних про майнові права обмежений. Його можуть мати лише власники, їхні спадкоємці та уповноважені ними особи, а також особи в інтересах яких установлено обтяження та їхні уповноважені.

Крім того, отримати дані з реєстру можуть правоохоронні органи (суди, міліція, податкова, СБУ, прокуратура) та органи місцевого самоврядування, якщо запити пов’язані з виконанням ними службових повноважень.

Це призводить до значних зловживань та використання інформації для приватних інтересів.

Яскравим прикладом тому може бути нещодавній скандал довкола зупинки всіх державних реєстрів через несанкціонований доступ до них третіми особами.

Українська правда

powered by lun.ua