Голова ЦВК не радить чіпати чинний закон про вибори президента

П'ятниця, 1 листопада 2013, 10:22

Голова Центрвиборчкому Михайло Охендовський вважає недоцільним змінювати чинний закон щодо виборів президента.

Про це він заявив у четвер під час зустрічі з послами та місії ЄС Джеффрі Пайєттом та Яном Томбінські.

Охендовський нагадав, що закон "Про вибори Президента України", який свого часу було ухвалено конституційною більшістю у Раді отримав позитивну оцінку суспільства, офіційних спостерігачів і міжнародної спільноти за підсумками виборів 2010 року.

За його словами, "і держава в цілому, і ЦВК зокрема, вперше за роки незалежності отримали шанс, який ми просто не маємо права втратити – двічі поспіль провести дві виборчі кампанії за одним і тим самим законом".

Він запевнив, що ЦВК ще в 2009-2010 роках прийняла всі необхідні для однакового застосування цього закону роз’яснення, рекомендації і порядки.

Також, на його думку, "було сформовано зрозумілу всім учасникам виборчого процесу судову практику застосування норм цього закону".

Саме через це, він вважає "необачливим розпочинати процес внесення змін до цього закону або намагатися ухвалити новий".

Також сторони обмінялися думками щодо перспектив ухвалення виборчого кодексу.

"Виборчий кодекс, проект якого вже напрацьовано, безумовно, є прогресивним документом, і його прийняття може стати черговим кроком у розвитку виборчого законодавства України", - сказав Охендовський.

Проте, на його думку, кодекс, незалежно від дати його прийняття, навряд чи раз і назавжди вирішить всі існуючі проблеми, в тому числі, головну із них – проблему стабільності виборчого законодавства.

Тому до кодифікації такого законодавства він пропонує напрацювати та перевірити практикою зміни до законів про вибори народних депутатів, а особливо – про місцеві вибори.

Адже саме він сьогодні викликає найбільше занепокоєння з урахуванням досвіду 2010 року. І не тільки у членів Центральної виборчої комісії, а й в політичному середовищі, і в суспільстві в цілому, зазначив голова ЦВК.

Українська правдаpowered by lun.ua