Україна завершила більшість процедур для асоціації з ЄС – Азаров

Вівторок, 5 листопада 2013, 20:58

Україна завершила більшість процедур для підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом і є всі підстави розраховувати на позитивний результат Вільнюського саміту.

Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, виступаючи на регіональному засіданні Всесвітнього економічного форуму в Києві у вівторок.

"Нам виставляють низку вимог, пов'язаних з підписанням Угоди з ЄС. Більшість з них по суті справи вже реалізовані. Є всі підстави вважати, що саміт пройде успішно", - сказав він.

Прем'єр зазначив, що з Україною протягом останніх двох років велися переговори з керівництвом ЄС і Єврокомісією, які призвели до парафування великого і ємного документа, який передбачає створення зони вільної торгівлі з ЄС, безвізовий режим і політичну асоціацію з країнами ЄС.

"Ми розуміємо, які труднощі нас чекають на цьому шляху. Ми не тільки йдемо на лібералізацію торгівлі з ЄС, але взяли зобов'язання трансформувати технічні регламенти і норми", - заявив Азаров.

"Той, хто розуміє, як складно таку промисловість, як наша, модернізувати, відповідно до діючих європейських стандартів і норм, розуміє, що на цьому шляху потрібні зусилля і колосальні кошти - це 150-165 млрд. євро. Такі гігантські суми можуть прийти в країну тільки тоді, якщо ми в реальності створимо сприятливий клімат для приходу інвестицій. Саме тому на це націлена наша політика", - додав він.

Говорячи про перехідний період, Азаров також підкреслив що Україні належить підготувати свою промисловість до важких умов конкуренції на європейському ринку.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!