Freedom House: Янукович має піти, бо втратив легітимність

Середа, 19 лютого 2014, 01:18

Правозахисна організація Freedom House закликає президента України Віктора Януковича піти у відставку.

Про це заявив президент Freedom House Дейвід Креймер, передає Радіо Свобода.

Він вважає, що Янукович втратив легітимність.

Адже, за його словами, легітимні демократичні лідери не віддають наказів загонам спецпризначення нападати на демонстрантів, які хочуть відкритішої влади.

Креймер заявив, що життєво важливо, аби Сполучені Штати Америки і Європейський союз наклали на винних візові й фінансові санкції, щоб прискорити істотні політичні зміни в України. "На це вони мали піти вже давно", – наголосив він.

У заяві Freedom House з різким засудженням ескалації смертельного насильства в Києві особливо звернена увага, що у тривалому протистоянні між демонстрантами, які виступають за демократію, і владою особливо багато жертв склали журналісти за умов, коли працівники засобів інформації стають жертвами цілеспрямованих дій силовиків.

Лише протягом вівторка, мовиться в заяві, потерпіли не менш як 25 журналістів, а загалом від початку протестів у листопаді минулого року – вже понад 150.

У низці країн ЄС виступили з різкою критикою цього насильства в Києві. При цьому пролунали кілька попереджень про санкції Євросоюзу проти осіб, винних у цьому насильстві. Із повідомленням про можливість санкцій проти винних у насильстві виступив у вівторок і посол США в Україні.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування