У Криму вимагали дострокових виборів і покарання чиновників за сепаратизм

143 перегляди
Неділя, 23 лютого 2014, 19:36

У Сімферополі учасники Всекримського мітингу, організованого Меджлісом кримськотатарського народу, заявили про безумовну підтримку рішень, прийнятих Верховною Радою 21 і 22 лютого.

Про це пише Інтерфакс.

Учасники мітингу засудили режим Януковича, "винного у вбивстві десятків громадян України, які виступили на захист демократії і прав людини в Україні".

В акції взяли участь більше 5 тисяч осіб. У руках вони тримали численні кримськотатарські національні прапори, прапори України та Євросоюзу з траурними стрічками, а також гасла.

У прийнятій на мітингу резолюції його учасники зажадали "негайного притягнення до кримінальної відповідальності вищих посадових осіб АРК за сепаратистські заклики".

Крім того, в документі міститься вимога до Верховної Ради достроково припинити повноваження Верховної Ради Криму і провести дострокові вибори кримських депутатів на основі нового виборчого закону.

У ньому передбачені механізми для гарантованого представництва кримських татар у парламенті автономії, міських і районних радах відповідно до міжнародних стандартів.

Також учасники мітингу зажадали законодавчо закріпити участь представників кримських татар у всій структурі виконавчої влади Криму та правоохоронних органах на рівні керівних посадових осіб.

На мітингу також було прийнято звернення до парламенту України, в якому зазначається, що чинна Конституція Криму "не тільки не відповідає інтересам багатонаціонального кримського суспільства, але і є постійним джерелом дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Криму".

"Чинний статус автономії Криму став основою для загрози територіальній цілісності та суверенітету України", - йдеться в документі.

Учасники мітингу зажадали від Верховної Ради терміново створити Спеціальну депутатську комісію з включенням представників Меджлісу, для підготовки і прийняття нової редакції Конституції.

Голова Меджлісу Рефат Чубаров заявив на мітингу про необхідність прибрати пам'ятники Леніну у всіх містах Криму.

"Ми сьогодні доклали максимум зусиль, щоб зупинити знесення пам'ятника Леніну. Міськрада Сімферополя повинна протягом 10 днів звільнити цю площу від пам'ятника. Ми разом з усіма кримчанами виберемо назву цієї прекрасної площі , - звернувся Р.Чубаров до міськради та мера Сімферополя.

При цьому в інтерв'ю журналістам після мітингу він заяви , що пам'ятники Леніну не обов'язково руйнуват , а можна зібрати в одному місц , де може бути створений музей тоталітарної культур .

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua