Перші подробиці операції в Донецькому аеропорту

Четвер, 22 січня 2015, 10:29

Сили АТО закріплюються вздовж паркану з північної сторони Донецького аеропорту, в Пісках, Опитному, Водяному, йдуть бої.

Про це "Українській правді" розповів радник президента, помічник міністра оборони Юрій Бірюков.

За його словами, "утримувати термінали не було сенсу".

"Наприклад, в новому терміналі вже немає чого утримувати. Усередині не було жодної міцної стіни. Осколки прошивали його термінал наскрізь", - розповів Бірюков.

"Наші тримаються в Пісках і північніше смуги: Опитне, Водяне", - додав він.

Бірюков також розповів деякі подробиці операції, яка почалася в неділю в районі Донецького аеропорту. Як відомо, її метою було "відтиснути" бойовиків від аеропорту ..

За словами Бірюкова, в неділю після початку операції бійцям вдалося зайти в Веселе. "Вони дійшли до Метро, навіть заскочили в старий термінал, але не втрималися", - розповів він.

"На папері був красивий план операції. Але проблема в тому, що він пишеться там, звідки не видно, що БТРи не їздять, механіки відмовляються їхати", - також розповів він.

У той же час один з "кіборгів", розповів "Українській правді", що операції завадило те, що бойовики заволоділи рацією бійців і чули абсолютно всі переговори.

"Кілька днів тому бойовики знайшли в терміналі нашу радіостанцію, яку один з бійців просто впустив під час бою. І останні три доби вони нас чули", - розповів боєць.

"Переключитися можна було, ми й переключилися в той момент, коли дізналися про це. Але перемкнути можна тільки ті радіостанції, які можна перепрошити. А ті, які все ще працювали в терміналі, перепрошити неможливо, адже її для цього до комп'ютера треба підключати" , - зазначив боєць.

"Тоді, коли вони комбата з 81-ї бригади, який сам їхав в колоні за пораненими, взяли і інших полонених, вони чули переговори, вони готувалися, чекали", - додав також боєць.

Водночас в.о. керівника прес-служби Генштабу Владислав Селезньов повідомив "Українській правді", що сили АТО утримають деякі об’єкти на територію Донецького аеропорту.

"Станом на цю хвилину триває бій. Відомо про шістьох загиблих з кіборгів. Але думаю, що цифра буде збільшуватись", - сказав він.

"Сили АТО  за злітною смугою і на  кількох об’єкта на території донецького аеропорту. Там вони ще чинять опір, їм надається підтримка", - сказав Селезньов.

Бійці тримали аеропорт 242 дні під щільними обстрілами бойовиків та російських військових.

Розстановку сил до проведення операції можна подивитися тут.

Українська правда

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.