Ярема каже, що боротися з корупцією йому заважають суди

П'ятниця, 6 лютого 2015, 11:45

Генеральний прокурор Віталій Ярема скаржиться, що українські судді заважають правоохоронцям ефективно боротися зі злочинами і корупцією.

Про це він сказав, доповідаючи у парламенті в п'ятницю.

"Зусилля правоохоронців у сфері протидії корупційним проявам у більшості є марними через позицію суддів. Так із засуджених в 2014 році 788 корупціонерів, із них лише 35 отримали реальний термін покарання - лише 4% - всі решта вийшли на волю", - сказав Ярема.

Генпрокурор також зазначив, що однією з основних проблем, які заважають у стислі терміни розслідувати злочини недосконалість кримінального законодавства.

"Як приклад впродовж 20 днів слідчим суддею Печерського суду не розглядалось клопотання про доступ до телефонних трафіків вищих посадових осіб, причетних до злочинів проти Майдану. Зазвичай такі клопотання повинні розглядатися протягом однієї-двох годин, як це робиться за кордоном", - сказав Ярема.

Він закликав депутатів підтримати зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів, напрацьовані Генпрокуратурою.

Ярема запевнив, що "працівники прокуратури спільно з іншими правоохоронними органами спроможні ефективно виконувати конституційні функції в умовах дії нового закону про прокуратуру та антикорупційного законодавства"

Українська правда

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.