ЗМІ: Бійці АТО заробляють на спільному з бойовиками бізнесі – контрабанді

Неділя, 5 липня 2015, 11:41

Деякі українські військові у зоні АТО ведуть нелегальну торгівлю з бойовиками через лінію розмежування.

Про це пише "Дзеркало тижня". Як приклад наводиться схема торгівлі поблизу Станиці Луганської: хоча у цій місцевості майже щодоби йдуть перестрілки, у період затишшя міліціонери міліцейського батальйону "Чернігів" домовилися з бойовиками про ведення спільного бізнесу, зазначає ЗМІ.

"В результаті таких домовленостей вантажівки з продуктами, які за документами призначалися для торгових точок Станиці, у супроводі міліції серед ночі під'їжджали до напівзруйнованого мосту, рух через який офіційно закрито. Весь товар вивантажується на українській стороні, а далі носильники з числа місцевих мешканців (так звані "мурашки") переносили його через напівзруйнований міст на протилежний берег", - зазначає автор.

Таким чином за ніч переправляється кілька десятків тонн товарів, які потім продають у кілька разів дорожче в окупованому Луганську.

Командування підрозділів Збройних сил України, що дислокуються у Станиці, мовчало, оскільки теж отримувало свою частку, йдеться у статті. Наприкінці весни в ході планової ротації у Станиці Луганській заїхала нова військова бригада - 128-я із Закарпаття, яка деякий час принципово відмовлялася вести бізнес з бойовиками.

"На жаль, ця принциповість не витримала випробування часом, вона протрималася лише кілька тижнів, до узгодження відсотка по комерції", - наголошується у повідомленні.

ZN.UApowered by lun.ua