ЦВК просить Раду призначити вибори в Маріуполі та Красноармійську на 15 листопада

Понеділок, 2 листопада 2015, 18:43

ЦВК просить Раду невідкладно призначити проведення голосування на виборах депутатів міських рад і мерів Маріуполя та Красноармійська на неділю, 15 листопада.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні ЦВК.

У ЦВК нагадали, що голосування в цих містах не відбулося 25 жовтня через те, що Маріупольська і Красноармійська міські виборчі комісії не забезпечили передачу дільничним комісіям виборчих бюлетенів.

ЦВК підкреслює, що відповідно до рішення Конституційного Суду від 10 червня 2009 року, скасування виборів або перенесення строків їх проведення з не передбачених законодавством підстав є порушенням виборчих прав громадян.

Не проведення голосування привело до порушення гарантованих Конституцією прав громадян брати участь в управлінні державними справами, права на місцеве самоврядування, права вільно обирати й бути обраним в органи місцевого самоврядування.

Таким чином, на думку ЦВК, скасування виборів у Маріуполі й Красноармійську або припинення виборчого процесу без проведення голосування й установлення результатів виборів відповідними міськвиборчкомами є юридично неприпустимим.

Центвиборчком також зазначає, що законодавством не передбачено поновлення порушених виборчих прав, якщо голосування в день виборів не відбулося, тому для відновлення порушених прав необхідно забезпечити проведення голосування в найкоротший термін, а найближчим можливим днем проведення голосування є 15 листопада.

Відповідну постанову ЦВК відправлено не тільки в парламент, а й президентові.

Як відомо, 15 листопада пройде другий тур виборів мерів у тих містах, де жоден з кандидатів не набрав більше ніж 50% голосів виборців 25 жовтня.

Голова ЦВК Михайло Охендовський допускає, що Центвиборчком міг би самостійно вирішити питання друку виборчих бюлетенів для місцевих виборів у Маріуполі й Красноармійську й доставки їх на виборчі дільниці, якби парламент надав йому такі повноваження в спеціальному законі.

У понеділок ЦВК достроково припинила повноваження всього складу Маріупольського й Червоноармійського міськвиборчкомів, місцеві організації партій мають до 24:00 4 листопада подати свої кандидатури для включення до складу цих комісій.

Українські новини