Мінінформ просить порушити справи через обшуки в Криму

Вівторок, 3 листопада 2015, 15:55

Радник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар написала заяву в прокуратуру АРК при Генпрокуратурі України щодо обшуків російськими спецслужбами в Криму.

Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Еміне Джеппар написала заяву до прокуратури АР Крим (м.Київ) за фактом обшуків у приміщенні, де раніше знаходився телеканал АТR, в оселях колишніх генерального директора телеканалу Ельзари Іслямової та її заступника, кримського журналіста Лілі Буджурової, в домі батька власника телеканалу, Едема Іслямова; а також у зв’язку із відкриттям кримінальної справи проти власника ATR Ленура Іслямова.   

За словами радника Міністра, тиск на телеканал та його співробітників, у тому числі – колишніх, тільки зростає, і на це мають реагувати органи прокуратури України.

"Обшуки в домівках колишнього керівництва телеканалу, вилучення документів, комп’ютерів та телефонів, залякування родини власника АТR, що знаходиться у Криму – можуть кваліфікуватися, як порушення недоторканості житла та грабіж. Вважаю, що всі причетні до обшуків та відкриття кримінальної справи рано чи пізно мають понести кримінальну відповідальність", – зазначила Еміне Джеппар. 

Радник міністра вважає, що вчинені дії містять ознаки злочинів, передбачених ст.171 Кримінального кодексу України "Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналіста", ст.162 КК "Порушення недоторканності житла" та ст.186 КК України "Грабіж".

Як повідомлялося, 2 листопада російські силовики в Криму проводили обшуки на каналі ATR, в оселях колишніх генерального директора телеканалу Ельзари Іслямової та її заступника, кримського журналіста Лілі Буджурової, в домі батька власника телеканалу, Едема Іслямова; а також у зв’язку із відкриттям кримінальної справи проти власника ATR Ленура Іслямова.

Іслямов тепер проживає на материковій Україні і є одним з головних ініціаторів блокади Криму, яку проводять з 20 вересня кримські татари та громадські активісти.

Глава колабораціоністською прокуратури Криму Наталя Поклонська погрожувала покарати всіх причетних до блокади Криму.

Українська правда