РФ передала Польщі серед жертв Смоленської катастрофи тіла інших осіб

П'ятниця, 8 квітня 2016, 03:11

Росіяни до труни останнього польського президента на еміграції Ришарда Качоровського, який загинув у Смоленській авіакатастрофі, помістили останки іншої особи.

Про це повідомляє Польське радіо з посиланням на тижневик "Gazeta Polska".

За повідомленням тижневика, у вересні 2010 року тодішній прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск був поінформований, що росіяни до труни Качоровського помістили останки іншої особи.

За словами журналістів, до найважливіших осіб в польському уряді мала у той час потрапити інформація, яку тодішній посол Польщі в Москві Єжи Бар отримав від начальника Відділу міжнародного юридичного співробітництва слідчого комітету при Генпрокуратурі РФ Піотра Літвішка.

Російський чиновник тоді повідомив посла, що "дослідження ДНК не підтвердило, чи останки, поміщені до труни президента Качоровського, дійсно належать екс-президентові".

За інформацією тижневика "Gazeta Polska", Літвішко також додав, що "кілька інших зразків ДНК також не підтверджують, що тіла, покладені до трун, є тими жертвами, які були ідентифіковані родинами жертв".

Видання переконує, що про заміну тіл жертв смоленської авіакатастрофи повинні були знати також інші члени тодішнього уряду та Головна військова прокуратура Польщі. Однак, цієї інформації не переказано родині екс-президента, а ексгумацію свідомо заблоковано.

Нагадаємо, що 10 квітня 2010 року неподалік летовища "Сєвєрний", що поблизу Смоленська, розбився літак Ту-154 з президентом Польщі Лєхом Качинським на борту. У катастрофі загинуло 96 людей. Польська делегація прямувала на урочистість з нагоди 70-тих роковин Катинського злочину.powered by lun.ua