Рада розглядає подання на зняття недоторканності з Онищенка

Вівторок, 5 липня 2016, 11:03

Верховна Рада розглядає подання правоохоронців на зняття недоторканності з депутата від "Волі народу" Олександра Онищенка.

Онищенко у залі відсутній. За словами спеціалізованого антикорупційного прокурора Назара Холодницького, депутат відсутній в Україні.

Спікер Андрій Парубій заявив, що регламент дозволяє розглядати це подання без Онищенка.

З трибуни парламенту вже виступив генпрокурор Юрій Луценко, який закликав депутатів проголосувати за притягнення до відповідальності, затримання та арешт депутата Онищенка.

 

Луценко розповів про деталі звинувачень на адресу депутата.

Зокрема, за його словами, Онищенко разом зі своєю матір'ю Інессою Кадировою та поплічником Валерієм Постним створили злочинне "стійке ієрархічне об'єднання" для збагачення за рахунок державного підприємства "Укргазвидобування".

За словами Луценка, Онищенко з поплічниками продавали газ держпідприємства за допомогою кількох своїх компаній через "псевдобіржі", що завдало державі збитків на суму понад 1,613 млрд гривень.

Ймовірно, депутати під час виступу генпрокурора депутати почали розмовляти між собою та слухали неуважно, оскільки після оголошення цієї цифри Луценко сердито поцікавився у депутатів чи "не заважає" він їм своєю промовою.

Також Луценко розповів, що офіси злочинних організацій Онищенка насправді знаходилися у приміщенні, яке він називав приймальною народного депутата, хоча насправді це приміщення такого статусу не мало.

Він також запевнив, що подання на Онищенка є не першим і не останнім поданням на зняття недоторканності з народного депутата.

"Прошу вас тричі проголосувати "за" – за притягнення до відповідальності, затримання та арешт депутата Онищенка", – сказав він.

Луценко додав, що той, хто не голосуватиме, той "годується з рук газової мафії".

Після Луценка з трибуни виступив в.о. голови регламентного комітету Павло Пинзеник, який заявив, що прийняття Радою одночасно рішень про притягнення до відповідальності, затримання та арешт Онищенка може бути скасоване судом, як це було у випадку Ігоря Мосійчука, оскільки, згідно з регламентом, для цього мають бути три окремі подання, а не одне спільне, яке подали правоохоронці.

Також Пинзеник заявив, що у поданні правоохоронців є "оціночні судження" щодо злочинів Онищенка.

У свою чергу керівник групи "Воля народу", до якої входить Онищенко – Ярослав Москаленко – заявив, що група має сумніви у поданні прокуратури і голосуватиме за нього не буде.

Як відомо, раніше регламентний комітет Верховної Ради дав згоду на притягнення Онищенка до відповідальності, однак вирішив, що затримувати чи арештувати депутата поки "передчасно".

Сам Онищенко заперечує всі звинувачення на свою адресу.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування