25.06

Банківський форум

ЗМІ: Онищенко в Москві намагається "достукатися" до Путіна

Середа, 6 липня 2016, 14:34

Народний депутат Олександр Онищенко, який утік із України, намагається домогтися аудієнції в адміністрації президента Росії Володимира Путіна.

Як повідомило ZN.ua інформоване джерело, посередником між адміністрацією Путіна й Онищенка може виступити співак Йосип Кобзон, із яким український депутат зустрічається в Москві 6 липня.

"Сьогодні Онищенко зустрічається з Кобзоном, який має завести його в адміністрацію президента РФ", – сказав співрозмовник.

Із ким саме домагається зустрічі Онищенко джерело не повідомило.

Як відомо, 5 липня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт народного депутата України Олександра Онищенка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що за даними прикордонної служби Онищенко 2 липня вилетів до Мінська.

Генпрокурор додав, що Онищенко може бути затриманий у будь-якій країні світу, за винятком Російської Федерації, "яка свідомо й відверто порушує всі міжнародні закони".

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький припустив, що Онищенко перебуває в Москві, але оголосити його в міжнародний розшук можливо не раніше 19 липня.

Як відомо, Онищенка й ще 20 осіб підозрюють у махінаціях із газом держкомпанії "Укгазвидобування", який отримували за угодою про спільну діяльність.

За версією слідства, з січня 2013 року до січня 2016-го компанії, підконтрольні Онищенку, перепродували куплений у держкомпаній газ своїм же фірмам за заниженими цінами, а після цього реалізовували його кінцевим споживачам за ринковою ціною. Цим державі завдали шкоди на суму 1 млрд 613 млн гривень.

Згідно з поданням, угоди на спільний видобуток газу разом із державною "Укргазвидобування" були оформлені компаніями ТОВ "Надра Геоцентр", ТОВ Фірма "Хас" та ТОВ "Карпатнадраінвест", у яких Онищенко має частку.

Серед фігурантів справи, крім Онищенка, вказані його мама, 75-річна Інеса Кадирова, й адвокат Валерій Постний – у минулому бізнес-партнер Ігоря Коломойського.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: