Хуг розповів про обстріл ДФС та порушення умов відведення зброї

3072 перегляди
П'ятниця, 3 березня 2017, 14:58

Донецьку фільтрувальну станцію було обстріляно з 82-мм мінометів, що свідчить про порушення умов щодо відведння озброєння та є чітким доказом наявності забороненого озброєння у "зоні безпеки".

Про це 3 березня на брифінгу заявив заступник голови СММ ОБСЄ Александр Хуг.

Він зазначив, що безпілотники місії ОБСЄ зафіксували 4 влучання снарядів на території ДФС.

"За нашою оцінкою, це були 82-мм мінометні міни", - зазначив Хуг.  При цьому він продемонстрував знімки пошкодження на одній з водонапірних станцій ДФС.

 
 

За його словами, зброя, з якої стріляли по ДФС, розміщена з порушенням умов про лінію відведення озброєння. 

"Сили сторін занадто близько розміщені відносно ДФС і надто близько одна до одної, і ДФС неминуче потрапляє під перехресний вогонь. Удар по ДФС є чітким доказом наявності забороненого озброєння у "зоні безпеки", - заявив Хуг.  

"Напад на ДФС свідчить про грубе нехтування потреб цивільного населення. Влучання снарядів у резервуари з хлором може призвести до масштабної екологічної катастрофи. При цьому майже 400 тис. мешканців опо обвидва боки від лінії розмежування залежать від роботи ДФС, що постачає воду. Наразі 22 тис. мешканців Авдіївки розраховують лише на резерви води", - додав Хуг.

За його словами, даний інцидент також свідчить про потребу негайного розведення сил та засобів сторін вдовж усієї лінії розмежування та району навколо ДФС.

"Очевидно, попри обіцянки сторін, озброєння не було відведено", - зазначив він і продемонстрував знімкі БПЛА, зроблені минулого тижня у підконтрольному Україні н.п. Асланове, на яких видно танки Т-64.

 

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua