РФ погрожує "жорсткою відповіддю" через екіпаж судна "Норд"

П'ятниця, 20 квітня 2018, 01:55

Росія вимагає, щоб українські прикордонники порушили національне законодавство і дозволили членам екіпажу затриманого риболовецького судна "Норд" виїхати в анексований Росією Крим без належних документів.

Про це йдеться в заяві МЗС Росії.

"Вимагаємо припинити знущатися над російськими громадянами і дати їм можливість, нарешті, безперешкодно повернутися додому, до своїх родин. Наше терпіння не безмежне. Ми залишаємо за собою право на жорсткі дії у відповідь", - заявили в російському дипломатичному відомстві.

"Насильницький примус до українського громадянства і неможливість вільно залишити Україну грубо порушує основоположні права людини, суперечить цивілізованим нормам міжнародних відносин", - стверджується в заяві.

Як повідомлялося, 25 березня корабель морської охорони українських прикордонників затримав в Азовському морі риболовецьке судно-порушник "Норд" під прапором РФ. Судно зареєстровано в окупованому Росією Криму.

30 березня суд заарештував судно "Норд", 2 квітня капітану рибальського судна "Норд" було оголошено про підозру за "порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї".

6 квітня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід для Володимира Горбенка у вигляді утримання під вартою з альтернативою застави в розмірі 35 тисяч 240 гривень.

Також суд оштрафував всіх 9 членів команди.

Команда судна в ніч на 8 квітня намагалася залишити територію України через автомобільний пункт пропуску "Гоптівка".

В ході перевірки на кордоні було встановлено, що члени команди судна "Норд", затриманого в Азовському морі, є громадянами України, які замість паспортних документів пред'явили посвідчення особи на повернення в РФ, тобто документи, які не дають права для перетину кордону.

Оскільки громадяни України не мали належних документів для перетину кордону, через держкордон їх не пропустили і повернули в тил України.

19 квітня рано-вранці двоє українців, членів команди судна "Норд" виїхали з України в Білорусь, пред'явивши документи громадян Росії.

Пізніше прикордонники не пустили на рейс з Києва до Мінська інших 7 членів екіпажу "Норд". Вони пред'явили на прикордонний контроль аналогічні документи громадян РФ, але прикордонники вилучили їх і склали протоколи про чергову спробу незаконного порушення державного кордону України.

Як стало відомо, два члена команди судна, які зуміли виїхати, вже прибули до окупованого Криму.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!