Адвокат хоче взяти на поруки Вишинського

Середа, 11 липня 2018, 15:32

Адвокат Андрій Доманський подав заяву судді про те, що готовий взяти на поруки директора "РИА Новости в Украине" Кирила Вишинського, якого підозрюють у державній зраді.

Про це він оголосив під час засідання Херсонського міськсуду 11 липня під час розгляду клопотання про продовження запобіжного заходу Вишинському.

За його словами, він має великий стаж захисної діяльності, тому повністю розуміє відповідальність за невиконання вимог законодавства.

Крім того, за його словами, Вишинський має гарну репутацію та схвальну рекомендацію з місця роботи, тож вважає, що ця особа заслуговує на довіру.

Відповідну заяву він передав судді.

 

Перед цим слідчий заявив, що просить суд продовжити на 60 діб запобіжний захід у вигляді арешту для Вишинського без можливості внесення застави.

За його словами,  одним із ризиків є те, що підозрюваний може сфальсифікувати докази на свій захист.

Крім того він зазначив, що до кримінальної справи щодо державної зради були долучені матеріали іншого кримінального провадження щодо директора видання, зокрема щодо зберігання зброї та наркотичних засобів.

У свою чергу захисники заявили, що понад 300 сторінок клопотання про продовження запобіжного заходу не є обгрунтованими.

Крім того, на їхню думку, сторона обвинувачення сфальсифікувала документ про продовження досудового слідства.

Так, за словами Доманського, судді та захисникам не надали оригінал постанови про продовження слідства. Окрім того, у наданих копіях були технічні помилки і відсутні дати.

Адвокат зазначив, що якщо буде доведено, що постанова сфальсифікована, тоді взагалі не може стояти питання про продовження будь-якого запобіжного заходу.

На питання судді, чи може прокурор надати оригінал документу, той відповів, що не має його при собі.

Після цього була оголошена технічна перерва, щоб сторона обвинувачення могла надати суду відповідні документи і після цього вирішувати питання про продовження запобіжного заходу.

Як повідомлялося, 6 липня підозрюваному у держзраді керівнику "РИА Новости Україна" Кирилу Вишинському повідомили підозру в незаконному зберіганні зброї.

15 травня співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК провели обшуки в офісі "РИА Новости-Украина" у Києві й у домівках деяких співробітників агентства.

Вишинського тоді затримали й оголосили йому підозру в державній зраді (ч.1 ст.111 ККУ).

Слідство зібрало докази того, що інформація на сайті "РИА Новости-Украина" містила заклики, спрямовані на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності України, державної та інформаційної безпеки.

За результатами слідчих і негласних слідчих дій було встановлено причетність громадян України до незаконної діяльності російського агентства.

17 травня Херсонський міський суд арештував Вишинського на два місяці.

Вишинський відмовився від українського громадянства на користь російського, сподіваючись на видачу його РФ.

5 липня Міністерство закордонних справ Росії озвучило вимогу "негайно і безумовно" звільнити керівника "РИА Новости Україна".

Яна Міланова, УП
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.