У США бояться за життя Манафорта

П'ятниця, 6 липня 2018, 22:29

Пола Манафорта тримають в одиночній тюремній камері 23 години на добу, щоб гарантувати його безпеку.

Про це розповів його адвокат Кевін Даунінг, передає видання "New York magazine".

"Пола Манафорта тримають в одиночній камері у в’язниці в штаті Вірджинія, щоб гарантувати його безпеку. Він замкнений у своїй камері принаймні 23 години на добу (за винятком візитів його адвокатів)", - написав захисник у судових документах, поданих на цьому тижні.

У поданні Даунінг зазначає, що Манафорт не може адекватно підготуватися до двох майбутніх судів, поки буде ув’язнений в одиночній камері.

Крім того, адвокати Манафорта заявляють, що звинувачення у його тиску на свідків "не настільки погані", бо вони не включали загроз фізичного насильства. Через це вони просять звільнити Манафорта з тюрми.

Водночас прокурори від сторони спецпрокурора ФБР Роберта Мюллера зазначають, що спроба Манафорта вплинути на свідків є "не меншою шкодою для системи правосуддя, коли вона здійснюється за допомогою прихованого корумпованого переконання, ніж через відкрите насильство".

За їхніми словами, Манафорт не заслуговує спеціального поводження, бо обмеження, з якими він стикається, "є загальними для обвинувачених, які ув'язнені до судового засідання".

15 червня у США федеральна суддя ухвалила рішення взяти під варту колишнього главу виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта.

30 жовтня 2017 року Манафорту і його партнеру Річарду Гейтсу було оприлюднено звинувачення з 12 пунктів, яке містить відмивання грошей, несплату податків, шахрайство і роботу в якості лобіста іноземної установи без реєстрації.

У грудні суд у США частково задовольнив прохання Манафорта про звільнення з-під домашнього арешту на період судового розслідування його справи. Манафорт не визнав себе винним по жодному з обвинувальних висновків. Він перебуває під домашнім арештом і зобов'язаний носити електронний браслет. Судовий розгляд щодо Манафорта розпочнеться 17 вересня, а у Вірджинії суд розгляне справу 10 липня.

У червні 2018-го суд наказав спецпрокурору Мюллеру назвати всіх осіб і організації, які залучалися до лобістської діяльності Пола Манафорта в інтересах Партії регіонів, яка здійснювалася без реєстрації в якості іноземного агента, як того вимагає законодавство США.

У лютому 2018-го  Роберт Мюллер звинуватив колишнього адвоката у справі Юлії Тимошенко Олександра Ван дер Зваана, який визнав, що неправдиво свідчив про втручання РФ у американські вибори 2016 року.

У документах звинувачення зазначено, що Ван дер Зваан вів бесіди з Річардом Гейтсом і "особою А". Згодом стало відомо, що "особа А" - колишній офіцер російської розвідки Костянтин Килимник, який також працював у лобістській фірмі Манафорта в Україні у вересні і жовтні 2016 року.

Ван дер Зваан "визнав, що знав" про зв'язок з росіянами, тому що Гейтс розповів йому про це.

Коли Килимник працював на Януковича у команді Манафорта, там теж підозрювали, що він доповідає в Москву, однак не надавали цьому значення. Також він виступав посередником між Манафором і російським олігархом Олегом Дерипаскою, близьким до президента РФ Володимира Путіна.

Марія Думанська, УП