Суд дав Януковичу безоплатного адвоката

Вівторок, 31 липня 2018, 12:17

Суд вирішив надати екс-президенту Віктору Януковичу, якого підозрюють у державній зраді, державного захисника.

Про це на засіданні Оболонського районного суду Києва оголосив суддя Владислав Дев’ятко.

Він пояснив, що таке рішення прийнято у зв’язку з тим, що адвокати Януковича самоусунулися від участі у судових дебатах і самовільно покинули судове засідання.  

"Суд ухвалив доручити регіональному центру надання безоплатної вторинної правової  допомоги у Києві з метою забезпечення права на захист обвинуваченого у судових дебатах невідкладно призначити адвоката для захисту обвинуваченого Віктора Януковича", - сказав суддя Дев'ятко.

Новий адвокат має прибути до суду на 10:00 1 серпня.

Суд також постановив забезпечити "безперервну участь призначеного захисника  незалежно від подальшої участі у судових засіданнях захисників, обраних обвинуваченим".

Після цього слова дали новому адвокату Януковича Олександру Байдику. Він просив надати йому матеріали справи, щоб мати змогу брати участь у судових дебатах, і дати час на ознайомлення з ними.

Дев'ятко запевнив, що всі необхідні матеріали йому нададуть.

"(Клопотання - ред.) про час на ознайомлення ми розглянемо завтра. Завтра виступить прокурор. І ми з вами і з захисником з центру вирішимо, скільки треба часу на підготовку. Це також буде залежати від того, скільки треба часу для підготовки до дебатів захиснику за призначенням", - сказав Дев'ятко.

Після цього суддя оголосив перерву до 10 ранку 1 серпня. 

Як повідомлялося, 18 липня суддя у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича Владислав Дев'ятко заявив, що суд перейшов до судових дебатів, і що вони розпочнуться 30 липня. 

Захисники Януковича, попри це, заявили, що мають намір продовжити допит свідків 20 липня, і в цей день показово прийшли у порожній суд.

Натомість на засідання 30 липня адвокати Януковича не з'явились, через що дебати перенесли на 31 липня. 

31 липня адвокати Януковича заявили про відвід суддям і прокурорам у справі про державну зраду та покинули судове засідання.

Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України) та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

29 червня 2017 року у суді зачитали обвинувальний акт у справі про сприяння російській владі в анексії Криму та веденні агресивних воєнних дій на території України.

5 липня 2017 року Янукович оголосив, що не бажає брати участь в ініційованому Україною судовому процесі в справі про державну зраду і відкликає з суду своїх адвокатів.

Але 11 грудня адвокат Віталій Сердюк, який бере участь у процесі щодо розстрілів на Майдані, знову почав захищати Януковича у справі про держзраду.

З того часу суд допитує свідків.

У січні захист подавав список із 35 осіб, яких просить допитати у суді у якості свідків. 

Суд планував завершити дебати у справі Януковича у липні.

Ірина Балачук, Альона Мазуренко, УП