У Києві вшанували жертв сталінського терору

1125 переглядів
Неділя, 5 серпня 2018, 17:43

У Києві вшанували пам’ять жертв так званого "Великого терору", розпочатого Йосипом Сталіним 5 серпня 1937 року.

Як повідомляє "Радіо Свобода", учасники акції пам’яті з прапорами України та фотографіями репресованих прийшли до хреста жертвам "Великого терору" у центрі Києва біля колишного Жовтневого палацу, а згодом - до меморіального комплексу у заповіднику "Биківнянські могили".

"Великий терор" тривав 15 місяців і був офіційно припинений за постановою Політбюро ЦК ВКП(б) 17 листопада 1938 року, хоча репресії в менших масштабах тривали й надалі. За два роки було арештовано 1,5 млн людей, 680 тисяч із них було вбито.

У серпні 1937 року саме у будівлі Жовтневого палацу за наказом Сталіна почали розстрілювати підозрюваних в антирадянській діяльності, а потім – таємно вивозили і ховали у лісі поблизу с.Биківня. 

Як зазначив директор заповідника Богдан Біляшівський,  5 серпня стало фактично початком виконання в Україні наказу НКВС "про репресування колишніх куркулів, "антирадянських елементів" та карних злочинців".

"Масові арешти почалися значно раніше, але саме у ці дні почалася робота так званих "позасудових трійок" і масове знищення людей у плановому порядку", – зазначив Біляшівський.

За його словами, наразі у Биківні розташоване найбільше поховання репресованих в Україні, йдеться про щонайменше 30 тисяч людей, дослідники ж заявляють, що тут поховано до 100 тисяч осіб.  Інформація про розстріляних та похованих тут була засекречена та частково знищена, окрім того, частина розстрілів після 1938 року не обліковувалася.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua