Луценко обіцяє повторно внести до ВР подання на трьох нардепів

Субота, 15 вересня 2018, 08:35

Генпрокурор Юрій Луценко має намір повторно внести до Верховної Ради подання про дачу згоди на притягнення до кримінальної відповідальності співголови фракції "Опозиційний блок" Олександра Вілкула та народних депутатів з цієї фракції Дмитра Колеснікова і Сергія Дунаєва.

Про це він заявив у програмі "Эхо Украины" на телеканалі "Прямий" у п'ятницю, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Я дійсно збираюся внести подання, яке було без будь-якого юридичного обґрунтування повернуто регламентним комітетом Верховної Ради. Йдеться про трьох депутатів, яких просто не розглянули і папери повернули прокуратурі", - сказав генпрокурор.

Луценко вказав, що Вілкул підозрюється в тому, що під час перебування головою Дніпропетровської ОДА був причетний до розкрадання земель; Колесніков під час роботи у Фонді держмайна "домігся фактично приватизації ракетного заводу, який знищений, а повинен був зараз випускати "Смерчі" й "Урагани".

Подання на Дунаєва про незаконне збагачення і несплату податків внесено за ініціативою Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро.

19 червня комітет Верховної Ради з питань регламенту та організації роботи парламенту повернув спікеру парламенту Андрію Парубію подання на зняття недоторканності з народних депутатів від фракції "Опозиційний блок" Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова.

Раніше подібна доля спіткала й подання на ще одного "опоблоківця" – Сергія Дунаєва.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що регламентний комітет Верховної ради порушив закон, повернувши подання на притягнення до кримінальної відповідальності нардепів Олександра Вілкула, Дмитра Колеснікова, Сергія Дунаєва та Олександра Пономарьова.

7 червня Регламентний комітет  Верховної Ради визнав немотивованим подання Генеральної прокуратури на притягнення до відповідальності народного депутата групи "Воля народу" Олександра Пономарьова за перешкоджання журналістам.

25 травня генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів від "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова.

5 травня – подання на депутата "Опозиційного блоку" Сергія Дунаєва, якого ГПУ підозрює в декларуванні недостовірної інформації.

8 червня голова Верховної Ради Андрій Парубій розповів, що нардепи, щодо яких до Ради надходять подання з Генпрокуратури, виробили цілу методику:вони не ходять на роботу, аби не отримувати копії подань, а потім казати, що не були з ними ознайомлені.

powered by lun.ua