"Сусіди від Бога": У Білорусі визначилися з роллю у відносинах з Україною та РФ

11623 перегляди
Понеділок, 3 вересня 2018, 15:48

Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей заявив, що завдання Мінська в тому, щоб створювати умови для більшого розуміння між Росією і Україною.

Про це він сказав в інтерв'ю виданню TUT.BY.

"Ми бачимо своє завдання в тому, щоб створювати умови для більшого розуміння між Росією і Україною, а не для більшого поділу. Тому всі кроки, які робить Білорусь, будуть виходити з необхідності подолання конфронтації, а не на її посилення в нашому регіоні і в стосунках між слов'янськими державами", - сказав він.

Разом з тим Макей уточнив, що у Білорусі немає розбіжностей з Росією з приводу невизнання анексії Криму.

"У нас з Росією немає суперечок з цього питання. Ми вважаємо, що якщо нам було запропоновано зіграти таку роль (майданчика для переговорів - ред.), то ми повинні дотримуватися нейтральної позиції по відношенню до всіх учасників", - заявив глава МЗС.

На питання, як Мінські угоди вплинули на відносини з Україною, Макей відповів, що не варто відштовхуватися тільки від цього.

За його словами, Україна - держава, з якою Білорусь має 1084 кілометри спільних кордонів, з якою другий за обсягом товарообіг після Росії на пострадянському просторі, а також "чисто людські зв'язки".

"Як говорить президент, "сусіди нам дані від Бога", тому ми просто зобов'язані вибудовувати нормальні відносини з усіма. Тільки через співпрацю, через діалог можна вирішити всі розбіжності, які виникають, нюанси, які можуть бути в рамках співпраці", - сказав глава білоруського МЗС.

Відповідаючи на питання, які висновки зробило керівництво країни з військового конфлікту в Україні, Макей заявив, що оскільки Білорусь держава з відкритою економікою, і її доля залежить від торгових відносин, то "сам Бог визначив проводити багатовекторну політику".

Він запевнив, що влада Білорусі не боїться російської агресії.

Українська правда


powered by lun.ua