Денісова хоче присутності єврокомісара на переговорах з Москальковою

Вівторок, 4 вересня 2018, 12:06

Уповноважений з прав людини в Україні Людмила Денісова заявила, що прагне домогтися присутності комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович на її зустрічі з російською колегою Тетяною Москальковою.

Про це вона розповіла під час зустрічі з керівником проектів Офісу Ради Європи в Україні Вікторією Гальпєріною.

За її словами, в жовтні у Страсбурзі відбудеться робоча зустріч з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом, де вона поставить питання присутності єврокомісара Міятович на переговорах з російським омбудсменом.

Зазначається, що з Москальковою вони планують обговорити питання реалізації домовленостей президентів України та Росії з відвідання громадян обох країн, які утримуються у місцях несвободи та їхнього подальшого обміну.

 
фото з facebook денісової

Крім того Денісова повідомила Гальпереній про ситуацію, яка склалася навколо обміну моряками суден "Норд" та "ЯМК-0041".

Зокрема, вона зазначила, що РФ фактично утримує українських моряків, не видаючи їм паспорти.

Омбудсмен наголосила, що моряків судна "Норд" в Україні ніхто не затримує і вони вільно можуть залишити нашу країну за своїми українськими паспортами.

Також вона наголосила на необхідності відновлення роботи офісу Червоного Хреста на окупованій території Криму, а також нової редакції законопроекту про персональні дані, що вже розробляється спільно з європейськими експертами.

Повідомляється, що Гальпєріна запевнила, що передасть усю інформацію до головного Офісу Ради Європи.

Українська правда