Болгарська православна церква відхилила заклик РПЦ до дебатів щодо української автокефалії

17763 перегляди
Субота, 6 жовтня 2018, 03:48

Болгарська православна церква у п'ятницю відхилила заклик російського патріарха Кирила до проведення переговорів щодо виходу Української православної церкви з-під впливу Москви.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що патріарх РПЦ Кирило звернувся до всіх представників правосавного світу із закликом до переговорів щодо ситуації з церковним життям в Україні.

"Але Священний Синод Болгарської Церкви, її вищий орган виконавчої влади, заявив, що лист Кирила буде переданий на розгляд спеціальної комісії", - йдеться у повідомленні.

Як пише Reuters, це фактично є відмовою від російської пропозиції.

Як повідомлялось, Білоруська православна церква закликала патріарха Константинопольського Варфоломія призупинити процес надання українській церкві автокефалії.

Як відомо, білоруська церква є частиною РПЦ, а не окремим суб'єктом у церковному житті, отже, за канонами, вона не може чогось вимагати від вселенського патріарха. 

Раніше вселенський патріархат вирішив надати Україні автокефалію. 7 вересня Варфоломій призначив своїх екзархів у Києві.

У Російській православній церкві обурилися і протестують проти цього, вважаючи такі дії "грубим вторгненням на канонічну територію Московського патріархату".

У РПЦ оголосили, що тепер не будуть згадувати вселенського патріарха в молитвах. Деякі клірики російської церкви заявили, що Москва пішла шляхом розколу православ'я.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua