Порошенко пояснив, хто такий Медведчук і чому Путін не хоче спілкуватися

Неділя, 16 грудня 2018, 17:05
Фото Миколи Лазаренка

Президент України Петро Порошенко заявив, що президент РФ Володимир Путін не хоче з ним спілкуватися, "бо не має, що сказати". 

Про це Порошенко заявив на прес-конференції 16 грудня у Києві, коментуючи питання про долю українських політв'язнів за відсутності комунікації з Путіним.  

"Перешкода, що ми вже рік не можемо звільнити жодного в'язня - з тюрем РФ, ОРДЛО та Криму - полягає не в тому, що Путін не хоче спілкуватися з Порошенком. А в тому, що він не хоче їх звільняти", -  заявив Порошенко. 

Президент нагадав, що після акту агресії РФ у Керченській протоці він намагався зв'язатися з Путіним, але той відмовився спілкуватися, згодом пославшись на "виборчу кампанію" в Україні. 

"Він відмовився (розмовляти - ред.) не тому, що це пов'язано з виборчим процесом в Україні, а тому, що йому немає що сказати", - упевнений Порошенко.  

Він додав, що Путін "не очікував, що протягом 24 годин, за які були проведені інтенсивні консультації з міжнародними партнерами, будуть заяви Великої сімки, ЄС, більшості країн".

"Йому не було, що відповісти", - додав Порошенко.

Також на питання про те, якою наразі  є роль лідера ГО "Український вибір" Віктора Медведчука у звільненні полонених, Порошенко заявив: "Ми всі все розуміємо. Де-факто Медведчук є представником Путіна на цих переговорах (у Мінську - ред.)".

"І він є єдиним джерелом, каналом для донессення його позиції. ... Треба перевірити, але здається  з травня чи квітня (2018 р. - ред.) він не бере участі у засіданнях ТКГ", - заявив Порошенко. 

"І якщо стоїть питання перед президентом Порошенком, що він має зустрічатися і готувати будь-які пропозиції, які допоможуть повернути наших хлопців і дівчат додому - чи це є заручники на окупованій території, чи політв'язні  - я буду це робити і буду зустрічатися (з Медведчуком - ред.)", - заявив президент.

Читайте також:

30 днів війни. Для чого в Україні запровадили воєнний стан 

Полонені моряки: де вони зараз, що на них чекає і як Україна буде їх звільняти

Українські політв'язні в Росії та в окупованому Криму: де та в яких умовах тримають бранців Кремля

25 листопада в районі Керченської протоки російські прикордонники обстріляли українські військові судна й захопили два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу", разом із 24 моряками, 3 з яких отримали поранення.

У відповідь на агресію РФ з 26 листопада у 10 областях України було запроваджено воєнний стан на 1 місяць. 

Нагадаємо, раніше журналісти програми "Схеми" повідомляли, що Віктор Медведчук регулярно приїжджає до Адміністрації президента.

Згодом Адміністрація президента пояснила, що Порошенко провів кілька зустрічей з Медведчуком через затягування процесу звільнення політв'язнів Кремля і "виключно для зрушення з мертвої точки цього питання".

Українська правда


powered by lun.ua