Джемілєв розповів про роль Туреччини у звільненні з полону РФ українських моряків

Понеділок, 31 грудня 2018, 15:45

Народний депутат України Мустафа Джемілєв заявив, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган доручив голові МЗС Туреччини Мевлюту Чавушоглу на всіх платформах піднімати питання про вільний прохід Керченською протокою і необхідність повернення захоплених Росією українських військових кораблів.

Про це він розповів в інтерв'ю Укрінформу.

"Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу сказав, що президент Ердоган дав йому доручення на всіх платформах піднімати питання про вільний прохід Керченською протокою і необхідність повернення наших суден, захоплених у полон", - сказав Джемілєв.

За його словами, у розмові з главою МЗС Туреччини піднімалося і питання звільнення полонених моряків.

"Він (Чавушоглу - ред.) також сказав, що створюється враження, що Путін не хоче вирішувати це питання і звільняти моряків до виборів. Він розглядає такий крок як "подарунок" Порошенку до майбутніх виборів. Тобто, він хоче використати ситуацію як інструмент впливу на наші вибори", - розповів нардеп.

На його думку, такий підхід з боку президента РФ цинічний і суперечить не тільки праву, але і моралі.

"Використовувати людей з політичною метою - це система заручництва", - підкреслив Джемілєв.

Раніше Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган не виключав можливості посередництва між Україною та Росією щодо врегулювання ситуації, що склалася з огляду на останні події в Азовському морі.

Читайте також:

Полонені моряки: де вони зараз, що на них чекає і як Україна буде їх звільняти

Війна у Керченській протоці: таран, штурмовики та захоплення українських кораблів

Нагадаємо:powered by lun.ua