Москва відмовилася відпускати з-під арешту ще 4 полонених моряків

Вівторок, 12 лютого 2019, 12:54

Московський міський суд залишив під арештом 4 полонених українських моряків, захоплених росіянами в районі Керченської протоки.

Про це повідомив у Facebook адвокат Микола Полозов.

У вівторок суд розглядав апеляційні скарги захисту на продовження арешту Євгена Семідоцького, Андрія Оприска, Романа Мокряка, Сергія Цибізова.

"Усіх чотирьох військовополонених доставили в суд, однак за клопотанням слідчого, підтриманого прокурором, суд ухвалив рішення провести судове засідання у закритому режимі", – зазначив Полозов.

В ході засідання адвокати просили долучити копій резолюції ПАРЄ, в якій міститься вимога до російської влади про негайне звільнення захоплених військових моряків і поводженні з ними відповідно до норм женевських конвенцій.

Московський суд відмовив у задоволенні клопотання.

Читайте також:

Війна у Керченській протоці: таран, штурмовики та захоплення українських кораблів

Полонені моряки: де вони зараз, що на них чекає і як Україна буде їх звільняти

Нагадаємо:

  • 7 лютого Московський міський суд відхилив скарги на продовження термінів арешту до 24 квітня чотирьом іншим морякам: Володимиру Терещенку, Сергію Попову, Богдану Головашу, Андрію Шевченку.
  • Засідання також проходило у закритому режимі.
  • 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли і захопили українські катери "Бердянськ" і "Нікополь" і буксир "Яни Капу", які прямували з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку.
  • Після атаки прикордонників РФ на українські військові катери і взяття в полон українських моряків російські "суди" в Криму заарештували 24 українських військових. Троє з них під час атаки росіян отримали поранення.
  • Українським військовослужбовцям висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконне перетинання кордону), їм загрожує до 6 років позбавлення волі.
  • Під час допитів усі українські військові заявили слідчим ФСБ під протокол, що є військовополоненими.
  • 24 січня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, в якій закликала Москву негайно звільнити українських військових і забезпечити їм медичну допомогу і необхідну юридичну та/або консульську допомогу відповідно до чинних положень міжнародного гуманітарного права – зокрема, Женевських конвенцій.

Українська правда
Усі новини...