У моряка Сороки набряк руки не спадає, пальці не працюють – адвокат

Четвер, 21 лютого 2019, 10:25

Український моряк Василь Сорока, який був поранений і захоплений російськими силовиками, переживає регулярні болі, а йому в СІЗО лише колють вітаміни.

Про це повідомив його захисник, російський адвокат Сергій Бадамшин після закритого засідання в Московському міськсуді 20 лютого.

"Набряк руки нижче рани не спадає. Функції декількох пальців не відновлюються. Регулярні болі. Все лікування в СІЗО зводиться до уколів вітаміну Б", – написав адвокат у Facebook.

"У найближчі дні його повинні обстежити в цивільному медичному закладі Москви", – заявив Бадамшин.

Проте, за його словами, настрій "бойовий".

"Не дивлячись на очікуване судове рішення, всі військовополонені налаштовані на позитив, підтримують один одного. Всі моряки вимагають ставитися до себе як до військових і відповідно до Женевської конвенції про поводження з військовополоненими", – зазначив Бадамшин.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранилиобстріляли і захопили українські катери "Бердянськ" і "Нікополь" і буксир "Яни Капу", які прямували з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку.
  • Після атаки прикордонників РФ на українські військові катери і взяття в полон українських моряків російські "суди" в Криму заарештували 24 українських військових. Троє з них під час атаки росіян отримали поранення.
  • Українським військовослужбовцям висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконне перетинання кордону), їм загрожує до 6 років позбавлення волі.
  • Під час допитів усі українські військові заявили слідчим ФСБ під протокол, що є військовополоненими.
  • 24 січня Парламентська асамблея Ради Європи закликала Москву негайно звільнити українських військових, забезпечити їм медичну допомогу, юридичну й консульську допомогу відповідно до міжнародного гуманітарного права – зокрема, Женевських конвенцій.
  • 7 лютого Московський міськсуд відхилив скарги на продовження термінів арешту до 24 квітня 4 морякам: Володимиру Терещенку, Сергію Попову, Богдану Головашу, Андрію Шевченку. Засідання також проходило у закритому режимі.
  • 13 лютого ФСБ відмовило захисту поранених військовополонених Сороки, Артеменко і Ейдера у видачі їх в Україну або ж в нейтральну країну для обстеження і лікування.
  • 20 лютого російський суд у закритому режимі залишив у СІЗО 4 українських військовополонених: Андрія Артеменка, Андрія Ейдер, Василя Сороки, Олега Мельничука powered by lun.ua